آمیزش از مقعد؛ آنچه که باید بدانیم

0
یکی از مسائل مورد بحث و درگیری بین زوجین و بسیاری از گروه های پزشکی و مذهبی و غیره، س*کس از مقعد است که مرد از مقعد به زن دخول کرده و متمتع می شود. گروهی این رفتار را یک رفتار جنسی شایع و مورد قبول یاد کرده و گروهی دیگر آنرا مغایر رفتارهای صحیح جنسی انسانی می شناسند. در دو طرف این جدال نظریات توجیه کننده زیادی وجود دارد. طرفداران آن به تاریخ طولانی و شواهد مربوط به آن در بین اقوام و تمدن های بشری اشاره کرده و حتی بدنیای وحش نیز برای اثبات فرضیه خود پناه می برند. گروه مخالفِ این رفتار جنسی، از طرف دیگر، به مضرات پزشکی این رفتار تاکید گذاشته و از استدلالات مذهبی نیز برای اثبات مدعای خود کمک می گیرند.

اما حق با کدامین طرف است و به آنهایی که با چنین سوالی مواجه می شوند چه باید گفت؟

آیا شواهد تاریخی و طبیعی صرفا میتواند بر درستی و یا غلط بودن یک رفتار صحه بگذارند؟ آیا تحقیقات پزشکی انجام شده و آموزه های دینی بروشنی و وضوح بیانگر مخالفت خود با این رفتار جنسی بوده اند؟

پاسخ این سوالات را در بررسی مشروح ادعاهای هر دو طرف می توان یافت. س*کس از مقعد همواره در میان ابناء بشر وجود داشته است. عتیقه جات بجا مانده از قرنها قبل در میان ژاپنی ها، هندی ها، اقوام ایرانی و یونانی و رم نشانگر وجود اینگونه رفتار جنسی در میان مردان و زنان بوده است. در دنیای وحش نیز گروهی از میمون ها در آفریقا برای کنترل خشونت گله مبادرت به س*کس از مقعد می نمایند. اما این شواهد هیچگونه صحه و تأییدی بر درستی این رفتار نیست. اولا شیوع تاریخی یک رفتار الزاما به معنای درستی آن نیست.

چه بسیاری از رفتار ها و عقاید بشری که در طول تاریخ از جهل و اشتباه انسان نشأت گرفته و خوشبختانه بعدها تغییر و تصحیح داشته اند. چه قرن هایی که پیشرفت شعور بشری در کنار تکنولوژی و علم از تاریکی بدر آمده و تبدیل به قرون افتخار آمیز بشر شده اند. پس صرف شواهد تاریخی ملاک خوبی برای اثبات درستی یک مدعا، عقیده و رفتار نیست. از طرفی دیگر تمثیل رفتار انسانی با حیوانات نیز سفسته ای محرز در اثبات این ادعاست. انسان بر خلاف حیوانات که ابزارهای اندکی برای بقا و معاش خود دارند، مجهز به تفکری انتزاعی و توان ابزار سازی بالا است. در نتیجه صرف تقلیدی کور کورانه و یا سفسته گرانه برای توجیه یک عقیده و رفتار کافی و مجاب کننده نیست. پس ادعای طرفداران این رفتار جنسی یعنی ادامه و انجام س*کس از مقعد تنها بیانگر یک تمایل صرف بوده و ریشه و اساسی منطقی و متقاعد کننده ندارد.

اما ادعای مخالفان این رفتار جنسی بسیار قابل تعمق و درخور توجه است. به ادعای این گروه که شامل پزشکان، درمانگران مسائل جنسی و زناشویی، طبیعی دانان، و حتی علمای دینی نیز است:

۱. واژن مجرای طبیعی و تکامل یافته ورود آلت مرد برای سکس است. چرا که هم دارای طول و قابلیت کشش و انبساط کافی برای این منظور است و هم در هنگام تحریک صحیح زن بصورت طبیعی مایع چرب و لیز کننده ای ترشح میکند که عمل آمیزش را راحت، بدون آسیب و لذت بخش می سازد. این خصوصیات طولی، انبساطی، و ترشح لیز کننده در مقعد انسان وجود ندارد. همچنین بخش تحریک و ارضاء شونده جنسی زن در بالای واژن وی قرار گرفته که میتواند بصورت مستقیم منجر به ارضای جنسی او گردد. مقعد زن فاقد این عضو جنسی و ارضا شونده بوده و تنها با تحریک غیر مستقیم و تلقینی زن ممکن است منجر به ارضای جنسی او گردد.

۲. دیواره های روده بزرگ که منتهی به مقعد می شود بسیار نازک بوده و خاصیت کششی لازم برای دخول و خروج آلت مردانه را ندارد. این نازکی و الاستیک نبودن دیواره موجب پارگی بافت آن شده و زمینه را برای بسیاری از بیماری های عفونی و جنسی فراهم می آورد. رجوع بسیاری از زنانی که دچار التهاب های شدید روده بزرگ و عفونت های دیر پا هستند گواه همین حساسیت دیواره های روده بزرگ در مقابل تحریکات غیر متعارف آن است. متاسفانه بدلیل خجالت و یا عدم آگاهی، بسیاری از زنان از دادن گزارش درست رفتار های جنسی خود به پزشک معالج طفره رفت و کار درمان را کُند و یا بدون فایده می سازند.

۳. عضلات اسفنکتر مقعد عضلاتی با کارایی یک سویه نگهداری مدفوع بوده و توان تحریکی دوطرفه را در دراز مدت ندارند. بنابراین عضلات مقعدی افرادی که در طولانی مدت مبادرت به س*کس از مقعد میکنند دچار شلی و حتی پارگی شده و بعد از مدتی ممکن است فرد به بی اختیاری در دفع مدفوع مبتلا شود.

۴. روده بزرگ میزبان بسیاری از میکروارگانیزم هایی است که بصورت طبیعی در هیچ کجای دیگر بدن مشاهده نشده و قابلیت بیمار کردن بسیار شدیدی دارند. پارگی دیواره های روده بزرگ و مویرگهای مقعدی به این میکروارگانیزم ها اجازه ورود به داخل بدن و خون را داده و فرد را دچار عفونت های گاها کشنده نیز می سازد.

۵. یکی از بزرگترین عوامل ابتلا به هپاتیت و ایدز س*کس از مقعد می باشد. همچنین ابتلا به ویروس بسیار شایع HPV خطر سرطان روده بزرگ را بطرز چشمگیری افزایش میدهد. لیست ذیل انواع بیماری هایی است که توسط س*کس از مقعد نیز قابل انتقال و ابتلا است:

typhoid fever
amoebiasis
chlamydia
cryptosporidiosis
E. coli infections
giardiasis
gonorrhea
hepatitis A
hepatitis B
hepatitis C
herpes simplex
Kaposi’s sarcoma-associated herpesvirus (HHV-8
lymphogranuloma venereum;
Mycoplasma hominis;
Mycoplasma genitalium;
pubic lice;[20] salmonellosis;
shigella; syphilis;[20]
tuberculosis
Ureaplasma urealyticum

۶. آموزه های دینی و از جمله قرآن صراحتا به احراز از این رفتار جنسی پرداخته و آنرا رفتاری زشت و غیر انسانی می شمارند. در دین اسلام س*کس از مقعد، در صورت اثبات، یکی از موجبات اجازه طلاق زن بوده و دادگاه های خانواده بر اساس آن رأی طلاق صادر می کنند. بالواقع تبعات جامع شناختی و روانشناختی چنین رفتاری نیز قابل تعمق و بررسی است. بسیاری از مردانی که خواهان چنین تمکینی از همسر خود بوده و بر خلاف میل همسر اصرار به انجام آنرا دارند از انواع دیگر انحرافات جنسی رنج برده و دچار بیماری های شخصیتی دیگر نیز می باشند. همچنین خشونت فیزیکی نیز در این دسته از افراد چشمگیر می باشد.

نتیجه اینکه تنها به صرف آسیب زننده بودن این رفتار و شدتی که این آسیب ها دارند، میتوان این رفتار و تمایل را رفتار و خواسته ای غلط و نابجا نامید. س*کس از مقعد تنها یک سلیقه جنسی نیست بلکه رفتاری است که تبعات آن بمراتب گسترده تر از میل جنسی و شهوت فرد انجام دهنده آن است. تجاوز های پنهانی که بدلیل سالم بودن بکارت دختر قابل پیگیری نیستند، خشونت هایی که مردان برای نیل به این هدف مرتکب می شوند، و بسیاری دیگر از جرائم خاموش که آثار و شواهد آن هرگز دیده نمی شوند همگی برگرفته از این رفتار جنسی است.

س*کس از مقعد توجیهی درست برای انجام آن ندارد. س*کس از مقعد رفتاری غیر سالم، و حتی آسیب زننده برای آنهایی است که دانسته و یا ناآگاه مبادرت به انجام آن میکنند. س*کس از مقعد رفتاری است از روی خودخواهی که تنها بیانگر جهل افرادی است که نتوانسته اند ابعاد انسانی و بشر دوستانه خود را بدرستی گسترش داده و به جرگه بشریت و پیشرفت شعوری بشری بپیوندند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

"دوره رایگان و زیبای پرورش انگیزه" مشاهده و دانلود
+