کلینیک تخصصی طب روان

بهترین جلسه مشاوره و درمان

0

یکی از مهمترین مسایل درمان، همواره داشتن یک استراتژی مشخصِ درمانی پس از تشخیص است. در تمامی علوم پزشکی، دکتری که روش درمانی خاصی رو برای بیمارش طراحی و پیاده سازی میکنه از موفقیت بیشتر و خوشایند تری برخورداره. در واقعیت هم، دکترهای مشهور نیمی از شهرتشون رو مدیون دست شفا بخش و یا در واقع همون استراتژی موفق درمانیشون هستند. پس در این مقاله بیایید کشف کنیم که کلیات این استراتژی درست چه چیز هایی باید باشند و مراجعین چه کمکی میتونند به دکترشون بکنند.

قسمت اول: استراتژی
الف. هر بیماری ای ساختار و عملکردِ بیماری زای منحصر به خودش رو داره. به این معنی که بیماری وسواس از نظر ساختار و عملکردِ بیماری زایی با بیماری افسردگی تفاوتهای زیادی داره که غیر قابل چشم پوشی هستند. افزون بر این، بیماری وسواس شدت و ضعف طیفی، فصلی، محیطی و موقعیتی هم داره. بنابراین، درمان بیماری وسواس نیازمند شناخت وسیع دکتر درمانگر از نحوه عملکرد بیماری در شرایط متفاوت و اکثرا غیر قابل پیش بینی است.

€ب. اما شناخت طیف رفتاری- عملکردی بیماری تنها مشکل دکتر نیست. بیماری وسواس منشاء یکسانی نداره. گاها از اضطراب و وسواس والدین در فرزندشون بوجود میاد، گاها ناشی از یک بیماری دیگه ای مثل بیماری شخصیتی و یا شیزوفرنی و جنون منشاء میگیره، و گاها هم خودش در اثر ناسازگاری وسختی محیطظاهر میشه. دکتر درمانگر این وظیفه پیچیده رو هم داره که نه تنها به عملکرد بیماری نگاه کنه بلکه به منشاء و نحوه شکل گیری اونهم فکر کنه تا بتونه از شیوع دوباره و یا تغذیه مجدد بیماری جلوگیری کنه.

READ  راهنمای مراجعه به روانشناس
You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.