کلاس کنترل ترس و فوبیا – نظر شرکت کنندگان ۳

0

همیشه این سوال برای من مطرح بود که اگر با مشکلی مواجه هستم چطور بدون پاک کردن صورت مسئله آن را به درستی حل کنم؟! و یا اینکه مسائل زندگی بهتر است به دست فراموشی سپرده شود و یا اینکه باید با آن جنگید؟!  بالاخره به یک نکته دست یافتم و آن اینکه وقتی پاسخ چیزی را نمیدانم بهتر است از متخصص آن مسئله راهنمایی بخواهم.

یکی از مسائل مهم زندگیم ترس بود و با شنیدن اینکه کلاسی وجود داره که ممکن است به من دید تازه‌ای بدهد، خوشحال شدم. با رفتن به این کلاس متوجه شدم که مسائله‌ای مانند ترس نه باید فراموش شود و نه باید با آن جنگید بلکه گزینه سومی هم وجود دارد و آن قبول مسئله و حل آن بدون تشویش است. این کلاس به من کمک کرد تا از مهارتهای بدست آورده در زندگیم برای رویارویی با ترس استفاده کنم و با آن به مبارزه نپردازم.

من متوجه شدم که انتخاب ترس من را فلج کرده و نمیگذارد تصمیم درست را بگیرم، انگار درونم صحبت میکند و من را به اشتباه می‌اندازد. به آن نباید اجازه صحبت بدهم و باید به شعور خودم متکی باشم، باید از مهارت‌هایم استفاده کنم، باید به خودم اطمینان کنم. و اکنون با نقطه نظر جدیدی به این مسئله نگاه میکنم و تمرین باعث می شود که هر لحظه بهتر و مطمئن تر در این راه قدم بردارم. از دکتر برای نشان دادن این بعد از زندگی بسیار سپاسگزارم.

بهتا از تهران

Rate this post
همچنین مشاهده کنید:  کلاس پرورش انگیزه – بازخورد 3

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

+