شروط ضمن عقد

0
اخیرأ طرحى مبنى بر کاهش سقف مهریه تا ١۴ سکه به مجلس شوراى اسلامى ارائه گردیده است . بهتر است به جاى شاکى شدن هاى بیهوده به این مساله بپردازیم که چه حقوقى مى توانیم داشته باشیم .

شروط ضمن عقد ؛

۱. شرط گرفتن حق طلاق (که خود شامل طرق و شرایط متنوعى است )

۲. شرط اجازه خروج از کشور ، با احراز این شرط ، امنیت روانى خواهید داشت که هرگز همسرتان قادر به ممنوع الخروج کردن شما نیست و شما هر بار براى تمدید گذرنامه خود نیاز به کسب اجازه از شوهر ندارید.

۳. شرط ادامه تحصیل و اشتغال ، بسیار دیده ایم که آقایان مانع ادامه تحصیل همسر خود به دلایل واهى شده اند و یا مانع از اشتغال ایشان مى گردند پس اگر به تحصیلات و شغل خود علاقه مند هستید احراز این شرط براى شما واجب است .

۴. شرط انتقال تا نصف دارایى ، همانگونه که از عنوان آن پیداست حتى با وجود احراز آن ، تعیین میزان این دارایى که به زن تعلق مى گیرد بسته به نظر قاضى محترم پرونده شما دارد .

۵. حق انتخاب مسکن و تعیین شهر محل زندگى ، طبق قانون زن باید در خانه و شهرى که شوهر تعیین مى کند سکونت کند مگرآنکه در ضمن عقد نکاح اختیار انتخاب به او داده شده باشد .

۶. حق حضانت فرزند ، در حضانت آنچه که واقعا اهمیت دارد مصلحت کودک است و در اکثر جوامع این حق متعلق به مادر است مگرآنکه پدر عدم صلاحیت او را در دادگاه اثبات نماید ، درحالیکه در ایران این قضیه کاملا برعکس مورد رسیدگى قرار مى گیرد . شروط فوق الذکر از شروطى است که خانم ها مى توانند به نفع خود در عقدنامه ثبت کنند که تاثیر بسزایى در زندگى زوجین دارد و توصیه مى شود جهت قانونى بودن آن حتما با وکلاى با تجربه مشورت نمایید.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

"دوره رایگان و زیبای پرورش انگیزه" مشاهده و دانلود
+