آرامش ذهن با ۱۲ تکنیک ساده | چطور ذهن آرام داشته باشیم

mind healthy lifestyle hand gesture
0

آرامش ذهن با ۱۲ تکنیک ساده | چطور ذهن آرام داشته باشیم ( دکتر نویری)

 

 

برای بسیاری از ما ، آرامش به معنای سر گذاشتن روی نیمکت و دراز کشیدن در مقابل تلویزیون در پایان یک روز پر استرس است.  این کارها  برای کاهش اثرات مخرب استرس کم نیست. در عوض ، شما باید پاسخ آرامش طبیعی بدن خود را فعال کنید ،

حالت استراحت عمیق که  تنفس و ضربان قلب شما را کند می کند ، فشار خون شما را پایین می آورد و بدن و ذهن شما را به تعادل می رساند. شما می توانید این کار را با تمرین تکنیک های ریلکسیشن مانند تنفس عمیق ، مدیتیشن ، ورزش ریتمیک ، یوگا یا تای چی انجام دهید.

 تنفس عمیق
تنفس عمیق با تمرکز بر روی نفس های کامل و تمیز ، یک روش آرامش بخش ساده و در عین حال قدرتمند است. یادگیری آسان ، تقریباً در هر مکانی امکان پذیر است و راهی سریع برای بررسی سطح استرس شما فراهم می شود.

تنفس عمقی سنگ بنای بسیاری از روشهای آرامش دیگر است و می تواند با سایر عناصر آرامش بخش مانند آروماتراپی و موسیقی ترکیب شود. در حالی که برنامه ها و بارگیری های صوتی می توانند شما را در طی فرایند راهنمایی کنند ، تنها چیزی که واقعاً به آن احتیاج دارید چند دقیقه و مکانی برای نشستن بی سر و صدا است.

 

بیشتر ببینید:
اصول موفقیت | خصوصیات یک ذهن زیبا

حرکت ریتمیک و ورزش ذهن آگاهانه
ایده ورزش ممکن است به خصوص آرامش بخش به نظر نرسد ، اما ورزش ریتمیک که شما را به جریان حرکتی تکراری تبدیل می کند می تواند پاسخ آرامش ایجاد کند. مثالها عبارتند از:

در حال دویدن
پیاده روی
شنا کردن
رقصیدن
قایقرانی
سنگ نوردی

اگر به عنوان مثال در حال راه رفتن یا دویدن هستید ، روی احساس پاهای خود در زمین ، ریتم تنفس و احساس باد در مقابل صورت خود تمرکز کنید.

۰/۵ (۰ Reviews)
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 + 10 =

(30 ساعت دوره های رایگان روانشناسی و مهارت فردی)

برای دانلود رایگان دوره ها کلیک کنید
close-link
دوست داری تو چه زمینه ای رشد کنی؟عزت نفس -فن بیان - موفقیت (کلیک کن)
+