آیا تعهدات شفاهی و کتبی گرفته شده از یکی از زوجین ارزش قانونی و اجرایی دارد؟

0

دکتر نویری

اگرچه این سوال مربوط به وکلا و متخصصین مباحث قانونی است و من به شما توصیه میکنم که در این زمینه فقط به این افراد مراجعه کنید انچه که بلدم و می‌تونم در اختیار شما بگذارم به شرح ذیل است:

هیچ تعهد نامه ای از طرف یکی از زوجین به طرف دیگر مبتنی بر عدم تکرار عملی زشت یا اسیب رساننده، یا پرداخت وجهی در صورت فحاشی و ضرب و جرح، یا قول به انجام کاری در ازای رفتاری نامناسب از نظر قانون صاحب ارزش و اجرا نیست.

یعنی اگر شما کتبا و حتی در محضر تعهدی داده یا بگیرید که در صورت فحاشی یا کتک زدن یا خرجی ندادن، طلاق داده یا جریمه ای خواهید داد نیز ارزش قانونی قابل اجرایی ندارد.

بیشتر ببینید:
حق طلاق زن

تنها مدارک قابل قبول در نزد قانون: وکالتنامه ها، گواهی پزشکی قانونی، مباینه نامه ها، و اسناد مالی رد و بدل شده اند. حتی فیش واریز وجه (بجز ادعای نفقه توسط مرد) نیز به سختی قابل اثبات و عودت به واریز کننده می باشد.

در غیر اینصورت یا مدارک داشته کلا رد شده یا اثبات آنها بسیار دشوار و از نظر زمانی و مالی هزینه بر خواهد بود.

در ضمن ادعای اینکه این وکالتنامه یا سند مالی بزور گرفته شده نیز قابل قبول‌ و اثبات و ابطال نیست.
پس لطفا قبل از مذاکره و موافقت به تعهد یا عملی با وکیل خود صحیت کرده و بدنبال چیزی باشید که کمترین مشکلات حقوقی و مالی را برای شما ایجاد کند.

بیشتر ببینید:
شروط ضمن عقد

پولی که امروز خرج مشاوره با وکیل یا دکتر خود میکنید هزینه ای ایست که برای حفظ و نگهداری منافع، سلامت، اموال و موفقیت خود کرده اید.

☘طب روان کوشا در مهارت و درمان☘

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست + پنج =

برای دانلود رایگان دوره ها کلیک کنید
close-link
دوست داری تو چه زمینه ای رشد کنی؟عزت نفس -فن بیان - موفقیت (کلیک کن)
+