ارتباط سخت کوشی و عزت نفس

0

ارتباط سخت کوشی و عزت نفس

 

 

شاید در نگاه اول سخت کوشی نیاز به تعریف و توضیح نداشته باشد اما وقتی دقیق تر به موضوع نگاه می کنیم در می یابیم که باید بیشتر روی این موضوع کار کرد و از کلیشه ای تعریف کردن این بحث خودداری کرد.

خانم آنجلا داک ورث در کتاب سرختی خود فرمول سرختی (سخت کوشی) را این طور بیان  می کند: قدرت اشتیاق + پشتکار. به عبارتی از آن می‌شود به عنوان قانون سخت کوشی یاد کرد. وقتی سخن از سخت کوشی به میان می آید ناگزیر باید از مباحث زیر هم صحبت کرد. یک انسان سخت کوش بدون شک باید مولفه هایی زیر را با خود داشته باشد تا بشود به معنای واقعی کلمه او را سخت کوش نامید. 

سخت کوشی ۳ عنصر مهم دارد که باید آن ها را رعایت کنیم. این عناصر عبارتند از:

  1. تعهد
  2. نظم
  3. حرکت مستمر

چطور سخت کوش شویم؟

با توجه به تحقیقات بسیاری که در سخت کوشی انجام شده نشان می دهد افراد سخت کوش دارای ۴ ویژگی مشترک هستند که با این ۴ ویژگی است که باعث تقویت سخت کوشی در شما می‌شود. شما هم سعی کنید این ویژگی ها را در وجود خود نهادینه کنید تا بتوانید از همیشه به موفقیت نزدیک تر شوید این ویژگی ها عبارت اند از:

  1. علاقه
  2. تمرین
  3. هدف قوی
  4. امید

، سخت کوشی کلید موفقیت است. هیج موفقیتی بدون پشتکار و رتلاش به دست نمی‌آید؛ زیار قانون موفقیت همین است. موفقیت می‌بیند که شما چطور برای رسیده به آن تلاش می‌کنید، به اندازه تلاش‌هایتان به شما چیزی را که می‌خواهید می‌دهد. مثل وقتی که برای کاری خیلی تلاش می‌کند. هرچه تلاش بیشتر باشد و البته در مسیر درست باشد، موفقیت قله‌ای خواهد بود که به زودی توسط شما فتح خواهد شد. 

 

۰/۵ (۰ Reviews)
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 + 5 =

(30 ساعت دوره های رایگان روانشناسی و مهارت فردی)

برای دانلود رایگان دوره ها کلیک کنید
close-link

50% تخفیف ویژه دوره عزت نفس 1 و 2

کد تخفیف :  self50 معتبر تا 24 ساعت آینده

(جلسه اول را رایگان دانلود کنید)

 
 میخواهم دوره عزت نفس را تهیه کنم
close-link
دوست داری تو چه زمینه ای رشد کنی؟عزت نفس -فن بیان - موفقیت (کلیک کن)
+