اصول موفقیت – تفاوت فرد برنده با موفق

0

اصول موفقیت – تفاوت فرد برنده با موفق

 

۱۳ اصلی که سبب موفقیت در زندگی شما می‌شود

۱۳. آماده‌سازی
یکی از مهم‌ترین اصول موفقیت در زندگی مربوط به آماه‌سازی می‌باشد. آمادگی پایه و اساس اولیه دست‌یابی به‌ موفقیت شما خواهد بود. به‌ یاد داشته باشید زمانی شانس در خانه‌ی شما را خواهد زد که آماده‌ترین حالت خود را داشته باشید. افرادی که دارای درک هنری و اجتماعی بالایی هستند شانس بیشتری برای موفقیت دارند؛

هم‌چنین آن دسته از افرادی که به‌ خاطر رسیدن به موفقیت، شب‌های زیادی را به‌ سختی کار کرده‌اند یا کسانی که واقعاً قصد دارند موفق شوند، مستعد رسیدن به‌ موفقیت بیشتری هستند. در واقع با آماده شدن راه‌های مختلفی را برای دستیابی به‌ موفقیت‌های خود ایجاد می‌کنند. آمادگی برای موفقیت چیزی است که باعث می‌شود شما محدودیت‌های موجود در اطراف خود را بشکنید.

۱۲. کاری را انجام دهید که دوست دارید
یکی دیگر از اصول موفقیت در زندگی انجام دادن کارهایی در زندگی‌تان است که دوست‌شان دارید. بارها و بارها به‌ این مسئله اشاره کرد‌ه‌ایم که پول هرگز نباید هدف نهایی یا انگیزه‌ی شما برای دستیابی به‌ موفقیت‌تان باشد. از مهم‌ترین اصول موفقیت در زندگی این است که شما باید هدف متعالی و بالا برای خود انتخاب کنید.

آنچه که شما دوست دارید انجام دهید به‌ شما امکان خوشبختی و احساس لذت بیشتری را خواهد داد و شما همیشه در حال هیجان و شادمانی خواهید بود. سعی کنید کاری پیدا کنید که از انجام آن لذت می‌برید و اشتیاق شما امری باشد که شما را برای پیشرفت‌های بیشتر در زندگی پیش می‌برد.

۱۱. کارهای بزرگ
انجام کارهای بزرگ یکی دیگر از اصول موفقیت در زندگی است. درک درستی از مسیر و چگونگی دستیابی به‌ آن به‌شما کمک خواهد کرد تا بتوانید به‌ موفقیت‌های مورد نظر در زندگی‌تان دست پیدا کنید.اغلب مردم اهدافی برای خود انتخاب می‌کنند و رویاهای بزرگ در سر دارند اما هرگز برای به‌ دست آوردن آن‌ها دست به‌ کار نمی‌شوند.

آن‌ها هرگز ریسک‌های بزرگ و سختی‌های زیاد را متحمل نمی‌شود؛ اما باید بدانید که تمام موفقیت‌های بزرگ مستلزم داشتن فعالیت‌های سخت و همین‌طور انجام کارهای بزرگ هستند. اغلب مردم دوست دارند تمام کارهای سخت را به‌ فردا موکول کنند، همان فردایی که اغلب هرگز به‌ سراغمان نمی‌آید. همه چیز بر می‌گردد به‌ اینکه شما همین الان دست به‌ کار شوید و اقدامات بزرگ را برای دست یافتن به‌ اهداف بزرگ انجام دهید.

02 - اصول موفقیت - تفاوت فرد برنده با موفق

  ۱۰. حرکت در مسیر درست
انتخاب مسیر درست و حرکت در آن به‌ شما کمک خواهد کرد که بتوانید زودتر از آنچه که فکر می‌کنید به‌ هدف‌تان برسید. اما باز هم به‌ یاد داشته باشید همه‌ی کارها نمی‌تواند در یک زمان مشخص و خیلی زود انجام شود و شما برای دست یافتن به‌ موفقیت‌های بزرگ نیاز به‌ زمان و صبر دارید. اما با قرار گرفتن در مسیر درست و حرکت در آن می‌توانید زمان رسیدن به‌ موفقیت خود را کمتر کنید. موفقیت یک ماراتن است نه یک مسابقه‌ی دو سرعت.

۹. استفاده از قدرت رویا و تصورات خودتان
به‌ یاد داشته باشید همیشه آنچه که به‌ آن فکر می‌کنید در زندگی به‌ سر شما می‌آید. این همان قانون جاذبه‌ی معروف است. شما به‌ همه‌ی چیزهایی که فکر می‌کنید در واقع نیروی جذب اعطا می‌کنید تا به‌سوی شما بیایند. اما تمام این رویاها و تمام این تفکرات تنها یک تلاش بزرگ می‌خواهند تا به‌ واقعیت تبدیل شوند.

اگر بتوانید با مدیریت درست و مثبت اندیشی و هم‌چنین دنبال کردن رویاهای خود به‌ آن‌ها جامه‌ی عمل بپوشانید در واقع یک فرد موفق بزرگ به‌ حساب خواهید آمد.

۸. بزرگ فکر کنید
اگر به‌ زندگی افراد موفق نگاه کنید باید به‌ راحتی تشخیص دهید که آن‌ها در زمان‌های نه چندان مناسب هم دارای افکار بسیار بزرگی بودند. تمامی محدودیت‌های زندگی قبلی آن‌ها باعث نشد که آن‌ها تفکرات و هدف‌های کوچکی انتخاب کنند یا این که رویاهای خود را محدود کنند. هر چیزی در این جهان ممکن است، اگر شما به‌ آن‌ها جامه‌ی رویا بپوشانید و سپس برای به‌ دست آوردن‌شان تلاش کنید. هرگز فکر خود را محدود نکنید.

 

بیشتر ببینید:
کاهنده ها و افزاینده های انگیزه – قسمت دوم

01 - اصول موفقیت - تفاوت فرد برنده با موفق

۷. تمرکز بر روی رشد و پیشرفت
همیشه در طول سفری که برای موفقیت خود شروع کرده‌اید موانع و چالش‌های بزرگ منتظر شما خواهد بود. باید یاد بگیرید در مقابل مشکلات انعطاف پذیری به‌ خرج دهید و در مقابل موانع بزرگ، جهش‌های بزرگ انجام دهید. موفقیت مانند حل یک مسئله ریاضی است و شما باید بتوانید راه درست را پیدا کنید

و از طریق همین راه به‌ جایی که می‌خواهید برسید. همیشه به‌ رشد و پیشرفت در روزهای آتی و همین‌طور در آینده‌ی خود فکر کنید. می‌دانیم که به‌ دست آوردن موفقیت آسان نیست اما شما باید بتوانید ذهن خود را به‌ گونه‌ای تربیت کنید که همیشه به‌ پیشرفت و موفقیت‌های بعدی فکر کند.

۶. اراده کلید موفقیت شماست
اگر اراده‌ی کافی برای انجام دادن کارهای بزرگ را دارید، دیگر نگران موفقیت خود نباشید. اگر راهی پیدا کرده‌اید و هدفی دارید و هم‌چنین از اراده‌ی لازم برای پیشرفت در آن برخوردارید به‌ شما قول می‌دهیم که موفقیت شما حتمی خواهد بود. به‌ یاد داشته باشید اگر اراده نداشته باشید تفکرات بزرگ یا اهداف بزرگ نمی‌توانند به‌ شما کمک کنند.

 ۵. چشم اندازی روشن
موفقیت یا اصول موفقیت در زندگی در واقع از داشتن یک هدف بزرگ تشکیل شده است. مشکل اینجا است که در واقع مردم نمی‌دانند چگونه هدف بزرگ داشته باشند، بنابراین آن‌ها فقط در حال تیراندازی در هوای تاریک یا به اصطلاح پرواز کورکورانه هستند، آ‌ن‌ها امیدوارند که چیزی به‌ دست بیاورند

اما نمی‌دانند آن چیز دقیقاً چیست و کجا باید به‌ دنبال آن بگردند. داشتن هدفی مشخص و واضح و فکر کردن به‌ راه‌های مشخص برای دستیابی به‌ آن، چیزی است که شما نیاز دارید تا بتوانید مسیر خود را کوتاه‌تر کرده و به‌هدف خود نزدیک‌تر شوید.

۴. تنظیم اهداف کوچک در طول راهی که می‌پیماید
هدف نهایی هدفی است که شما برای رسیدن به‌ آن باید از اهداف کوتاه مدت هم استفاده کنید، بنابراین وقتی قدم به‌ شروع راه موفقیت خود می‌گذارید باید بدانید که از اهداف کوچک باید شروع کرد تا به‌ اهداف بزرگ رسید. برای این منظور شما باید در طول راهی که انتخاب کرده‌اید اهداف کوچک خود را با توجه به‌ پستی‌ها و بلندی‌های مسیر تغییر دهید. فراموش نکنید که همین اهداف کوچک هم باید مشخص، قابل اندازه‌گیری، واقع‌بینانه، قابل دسترسی و به‌ موقع باشند.

۳. داشتن تفکر مثبت از راهی که ادامه می‌دهید
داشتن تفکر مثبت از مسیری که ادامه می‌دهید این است که شما در طول سفر طولانی که برای به‌ موفقیت رسیدن خود انتخاب کرده‌اید با تفکرات مثبت، همیشه خود را شارژ کنید. به‌ خودتان این اعتماد را بدهید که شما قادر به‌ طی مسیر و رسیدن به‌ موفقیت خود هستید. با داشتن تفکرات مثبت

شما در واقع خود را تشویق به‌ ادامه‌ی بیشتر راه می‌کنید. هیچ کس بهتر از شما نمی‌تواند خودتان را برای رسیدن به‌ موفقیت تشویق کند. با داشتن دیدگاهی مثبت شما جهان اطراف خود را مجبور به‌ پذیرفتن موفقیت‌های بیشتر خود می‌کنید.

۲. داشتن افراد مناسب در اطراف خود
دوستان منفی تاثیرات منفی هم دارند و هم‌چنین مردم منفی می‌توانند درصد موفقیت و شانس شما را پایین بیاورند. در طول مسیری که برای موفقیت خود می‌پیمایید باید بتوانید تمام افکار منفی را از خود دور کرده و دیوارهای مثبتی از امیدواری و تلاش برای خودتان درست کنید. اطمینان حاصل کنید که در اطراف‌تان به‌ اندازه‌ی کافی افراد مثبت اندیش و خیرخواه وجود دارد که می‌توانند در ادامه‌ی مسیر شما روحیه داده و از خوشحالی و موفقیت شما خوشحال باشند.

۱. شکرگزار تمام چیزهایی باشید که صاحب آنها هستید
از جمله اصول موفقیت در زندگی یا شاید اصل مهم آن این است که شما قدردان تمام چیزهایی باشید که صاحب آن هستید. شکرگزاری از آنچه که دارید و به‌ دست آورده‌اید می‌تواند شما را برای رسیدن به‌ پله‌های بعدی و به‌ دست آوردن چیزهایی بزرگ‌تر هدایت کند. زندگی هدیه‌ای است که به‌ شما داده شده و شما با سپاس‌گزاری و شکر می‌توانید به‌ طور چشم‌گیری از هدیه‌ای که به‌ شما داده شده است استفاده‌های بهتری کنید.

منبع

۰/۵ (۰ Reviews)
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 − 6 =

(30 ساعت دوره های رایگان روانشناسی و مهارت فردی)

برای دانلود رایگان دوره ها کلیک کنید
close-link
دوست داری تو چه زمینه ای رشد کنی؟عزت نفس -فن بیان - موفقیت (کلیک کن)
+