ایجاد انگیزه در کودکان تا کجا و چه زمانی صحیح است؟

0

انگیزه دهی به بچه ها تا کجا و چه زمانی صحیح است؟آیا بلدیم به دیگران انگیزه ساختن را بیاموزیم؟ آیا خودمان بلدیم انگیزه های مثبت و صحیحی برای خود بسازیم؟ 

پادکست دکتر نویری در همین زمینه :

 

شما به عنوان والدین ، ​​بزرگترین طرفدار و مشوق فرزند خود هستید. آنها به شما نگاه می کنند و پیرو شما هستند. این وظیفه شماست که  به او انگیزه دهید و در صورت نیاز به او کمک کنید.  چه مدرسه باشد ، چه ورزش و چه سرگرمی ، به آنها انگیزه دهید بهترین چیزی را که می توانند باشند. در اینجا  ۵ روش برای ایجاد انگیزه در کودک آورده شده است.

۱. اهداف تعیین کنید
از آنها بخواهید لیستی از اهداف کوتاه مدت و یک هدف بلند مدت تهیه کنند. اطمینان حاصل کنید که اهداف قابل دستیابی هستند اما برای دستیابی به آنها تلاش می کنید.

۲. موفقیت ها را جشن بگیرید
هنگامی که کودک شما به اهداف خود رسید ، به او بگویید که به او افتخار می کنید. این موارد را با هم جشن بگیرید. در بعضی موارد ، به فرزند خود به خاطر سخت کوشی پاداش دهید.

۳. آنها را تشویق کنید
به کودک خود بگویید که به آنها اعتقاد دارید. به آنها بگویید که قرار است چقدر عالی عمل کنند. هرگونه  ترس از آنها را کنار بگذارید.

۴. علاقه مند شوید
با علایق فرزند خود آشنا شوید. در مورد آنها با کودک خود صحبت کنید و گوش دهید. این به فرزندان شما نشان می دهد که شما مراقبت می کنید و آنها آزاد هستند که در مورد علایق خود با شما صحبت کنند.

۵. مثبت باشید
نگاه مثبت و خوش بینانه ای برای فرزندان خود داشته باشید. اگر آنها در چشم شما ترس یا تردید ببینند ، احتمالاً اعتماد به نفس خود را از دست می دهند. داشتن یک رویکرد مثبت ، کل چشم انداز آنها را نسبت به یک وضعیت روشن می کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − 14 =

برای دانلود رایگان دوره ها کلیک کنید
close-link
دوست داری تو چه زمینه ای رشد کنی؟عزت نفس -فن بیان - موفقیت (کلیک کن)
+