تست شخصیت SWAP-۲۰۰

0
از زمانی که انسان ،متوجه شد که موجودی متفکر و تعقل کننده ست به دنبال شناخت خود از تمامی جهات بود .یکی از مهمترین بخش هایی که انسان همواره در جهت شناخت ان می کوشد خودشناسیست .
خودشناسی پدیده بسیار پیچیده و در عین حال جذابی است که سال های زیادی ذهن بسیاری از محققین در این زمینه را به خود اختصاص داده .
در صد سال اخیر به واسطه پیشرفت علم روانشناسی دستیابی به برخی تست های خودشناسی میسر گشته است .تست هایی که با توجه به زمان حال خصوصیات شخصیتی و درونی انسان ها را می سنجند .

ولی به راستی تا چه اندازه به این تست ها میتوان اعتماد کرد ؟!!تست های که با ابزار بسیار ساده ورق و کاغذ به سنجش مهمترین ابعاد وجودی انسان می پردازد .به راستی تا چه اندازه عمیقا به بررسی ابعاد روانی گسترده یک فرد در این گونه تست ها میتوان پرداخت .
در اغلب این تست ها فرد بدون حضور متخصص تعلیم دیده به پاسخگویی سوالات متعددی می پردازد که میتواند با توجه به شرایط روحی فرد گاهی تغییر کند .
حتی گاهی این امکان وجود دارد که به درستی معنای پرسش درک نشده و جواب داده شده تا حدود زیادی تحت تاثیر این کج فهمی قرار گیرد .

بیشتر ببینید:
نقش معاشرت در افزایش انگیزه

با توجه به توضیحات فوق برای خودشناسی به صورت کاملا عمیق و تجربی نیازمند تستی هستیم که بتواند تمامی زندگی ما با تمام فراز و نشیب هایش را مد نظر قرار داده و سپس به تشریح شخصیت و درون ما بپردازد .نیاز به تستی داریم که بتواند درونی ترین وجوه ذهنی و روانی ما ،که شاید از منظر دید خودمان هم دور مانده دیده و با شناسایی و بررسی ان به تحلیل شخصیت ما بپردازد . در جهان کنونی که پدیده های روانی پیچیدای ،مانند ناهوشیار بواسطه سالها تحقیقات ارزشمند شناسایی شده اند و میدانیم که چگونه این پدیده در زندگی روزمره ما تاثیر می گذارد بدون انکه ما حتی لحظه ای متوجه ان باشیم ،نیاز به تستی خواهیم داشت که توانایی شناسایی این پدیده ها را داشته باشد .

خوشبختانه در سال های اخیر این امر قابل اجرا شده است .
تحقیقات محققین توانسته است آزمون شخصیت شناسی بسیار جامع و کاملی که تمامی عیوب آزمون های قبلی را برطرف کرده است ،را طراحی کند .
از جمله محاسن آزمون این است که در حضور متخصص دوره دیده انجام میشود که تسلت کافی به شناسایی مکانیزم های دفاعی و پدیده های روانشناختی در روان افراد دارد . همچنین این تست به غیر از ارزیابی شخصیتی توانایی تشخیص راهبرد های مقابله ای افراد در برابر مشکلات و چالش های زندگی را داراست .
بخش های از ناهشیار که به عقب رانده شدن و می توانند کنترل بخش اعظمی از فرایند های رفتاری ما را در دست بگیرند با کمک این تست قابل ردیابی می باشد .

آزمون شخصیت شناسی سواپ روایتی است از لحظات تلخ و شیرین زندگی شما به منظور دستیابی به ریشه های مشکلات و چالشهای زندگی شما .در این سفر روایت گونه متخصصین ما در کنار شما خواهند بود
۰/۵ (۰ Reviews)
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × سه =

(30 ساعت دوره های رایگان روانشناسی و مهارت فردی)

برای دانلود رایگان دوره ها کلیک کنید
close-link
دوست داری تو چه زمینه ای رشد کنی؟عزت نفس -فن بیان - موفقیت (کلیک کن)
+