چرا خستگی ذهنی باعث اضطراب می شود

0

چرا خستگی ذهن باعث اضطراب می شود – دکتر نویری در ویدئو زیر پاسخ میدهد

 

 

زمانی که دچار خستگی فکری میشوید، توانایی در انجام کارها کمتر می شود ،تصمیم گیری سالم سخت تر می شود، همچنین میزان تمرکز و آرامش پایین میاید و بروز احساسات با مشکل رو به رو میشود.با گذشت زمان، خستگی ذهنی می تواند منجر به فرسودگی کامل، مسائل فیزیکی و بیماری های مرتبط با استرس شود اما، زمانی که متوجه شدید که چرا احساس خستگی می کنید، می توانید اقداماتی را برای بازگرداندن انرژی انجام دهید.

علائم و نشانه های خستگی ذهنی و فکری :

خستگی ذهنی می تواند از طریق بسیاری از موارد آشکار شود:

خستگی فیزیکی:

بدن شما احساس خستگی می کند و شما در پایان روز به جای دویدن ترجیح می دهید روی صندلی بنشینید و از نوشیدنی چای لذت ببرید، حتی اگر شما بیشتر وقت خود را پشت میز گذرانده باشید.

 

بی قراری و تحریک پذیری:

شما سریع نسبت به رفتار دیگران ناراحت یا عصبی میشوید.

ناتوانی در تمرکز:

در این حالت تمام کردن پروژه و کار بسیار دشوار میشود ، تصمیم گیری برایتان سخت میشود، کلمه درست را نمی توانید پیدا کنید.

خستگی ذهنی - چرا خستگی ذهنی باعث اضطراب می شود

راههایی برای درمان و کاهش خستگی ذهنی:

چطور می توانیم برخی از این روزهای سخت را مدیریت کنیم بدون اینکه ما را از پا دربیاورند؟  

تصمیمات کمتری بگیرید:

با توجه به تحقیقاتی که انجام دادیم، ما در هر روز با تعداد زیادی تصمیم گیری مواجه هستیم و در پایان روز موجب تحلیل رفتن انرژی ذهنی میشود سپس ما به احتمال زیاد تصمیمات ناسالم میگیریم و هر کاری که راحت است انجام می دهیم، مثل دراز کشیدن رو نیمکت، به جای ورزش کردن، یا خوردن غذاهای حاضری به جای یک غذای سالم.

یکی از راه های اجتناب از خستگی ذهنی محدود کردن تصمیم گیری است، با حفظ بعضی از تصمیمات اساسی، ساده و معمول (یا حذف آنها)، انرژی ذهنی بیشتری برایتان باقی میماند.

وقت گذراندن در طبیعت - چرا خستگی ذهنی باعث اضطراب می شود

به طبیعت نگاه کنید:

کمی به خودتان استراحت بدید و از پنجره بیرون را تماشا کنید ، بر اساس تحقیقاتی از دانشگاه ملبورن، فقط یک دقیقه نگاه کردن به فضای سبز خطا را کاهش و تمرکز را در بین دانش آموزان افزایش میدهد.

دکتر کیت لی، که این مطالعه را هدایت می کند، گفته است:”این واقعا مهم است که استراحت های خیلی کوتاه داشته باشید.” “این چیزی است که بسیاری از ما به طور طبیعی انجام می دهیم وقتی که تحت تأثیر فشار و یا ذهنی خسته می شویم.

یک علت وجود دارد که شما پنجره را نگاه می کنید و طبیعت را دنبال می کنید ؛ این می تواند به شما در تمرکز بر روی کار و حفظ کارایی در طول روز کمک کند. »بنابراین نهار خود را بیرون بخورید یا به آن نگاه کنید این استراحت به شما کمک می کند که احساس بهبودی کنید و قادر به تمرکز بیشتر بر روی وظایف پیش رو باشید.

فقط بلند شوید و بروید !

مطالعات متعدد نشان می دهد که ورزش در افزایش تمرکز مفید است؛ بیست دقیقه ورزش می تواند عملکرد را بهبود بخشد و تمرینات کوتاه و شدید، می تواند جریان خون را به مغز افزایش دهد و خلق و خو، حافظه و خلاقیت خود را بهبود بخشد.

 

بیشتر ببینید:
3 خصوصیت یک فرد قاطع | چگونه رفتار قاطعانه داشته باشیم؟

استراحت کنید:

استراحت کوتاه یا بلند مدت فرقی نمی کند استراحت با خستگی ذهن مبارزه میکند ، شما می توانید این کار را حتی در شلوغ ترین روزهای خود انجام دهید، تایم ناهار داشته باشید یا ۱۵ دقیقه بدون هیچ برنامه ای برای پیاده روی یا حداقل نفس کشیدن بیرون بروید. سپس، هر هفته، مطمئن باشید که برای خود زمان آزاد باقی بگذارید. این زمان باز میتواند به شما یک رویکرد روانی بدهد اما همچنین امکان فرصتهای غیرمنتظره برای توسعه را فراهم میکند.

منبع

 

۰/۵ (۰ Reviews)
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − دوازده =

(30 ساعت دوره های رایگان روانشناسی و مهارت فردی)

برای دانلود رایگان دوره ها کلیک کنید
close-link%50 تخفیف دوره درمان اضطراب و افسردگی


کد تخفیف : ezterab معتبر تا 24 ساعت آینده

(جلسه اول را رایگان دانلود کنید)

 
تهیه دوره درمان اضطراب و افسردگی
close-link


%50 تخفیف دوره درمان خستگی ذهن و روان

کد تخفیف : mental معتبر تا 24 ساعت آینده

(جلسه اول را رایگان دانلود کنید)

 
تهیه دوره درمان خستگی ذهن و روان
close-link
دوست داری تو چه زمینه ای رشد کنی؟عزت نفس -فن بیان - موفقیت (کلیک کن)
+