۶ دلیلی که منجر به شکست در ازدواج می شود | علل تا درمان

0

در این سری از پادکست های روانشناسی میپردازیم به ۶ دلیلی که منجر به شکست در ازدواج می شود | علل تا درمان

دکتر نویری در پادکست زیر به این موضوع میپردازد:

 

چرا افراد  ازدواج هایی ورشکسته میکنند و یا در ازدواجی ورشکسته میمانند ؟ وقتی دو طرف ازدواج  هر دو با عشق و احترام رفتار کنند ، ازدواج می تواند زیبا باشد. با این حال ، وقتی ازدواج بد می شود ، می تواند کاملاً ناخوشایند باشد. طبق تحقیقات ، ازدواج بد حتی می تواند شما را بیمار کند. ماهها یا حتی سالها ممکن است از خود بپرسید که چرا اوضاع درست نشد. با مرور اشتباه  ، گاهی اوقات ممکن است افکار نگران کننده از ذهن شما عبور کند.

ازدواج شکست خورده

چرا ازدواج ها شکست می خورند؟  چند عامل مشترک وجود دارد که در بیشتر روابط بد دیده می شود. وقتی چندین مورد از این عوامل برای مدت طولانی اتفاق بیفتد ، یک ازدواج می تواند منجر به شکست شود که چند دلیل آن در زیر بیان شده:

۱- عدم مشورت  

یک ازدواج سالم نیاز به ارتباط مداوم دارد. اگر مرتباً با یکدیگر مشورت نمی کنید ، تشخیص اینکه هر دو از روند کار راضی هستید ، دشوار است. اگر شما و همسرتان از گفتگوی معنادار دست کشیدید ، این ممکن است منجر به سقوط رابطه شما شود. همانطور که آسیب دیدگی همچنان ایجاد می شود و رفع نمی شود ، نفوذ دیواره های عاطفی شما دشوارتر می شود.

۲.  نداشتن رابطه عاطفی صحیح

رابطه جنسی مهم است ، اما برای حفظ رابطه کافی نیست. ارتباط عاطفی شما به همان اندازه ارتباط فیزیکی شما مهم است. به طور کلی ، به خصوص برای زنان ، اگر نیازهای عاطفی برآورده نشوند ، نیازهای جنسی نیز در کنار هم قرار می گیرند. اگر نیازهای عاطفی برای مدت طولانی برآورده نشوند ، یکی یا هر دو شریک زندگی خود را در جاهای دیگر جستجو می کنند. به همین ترتیب بسیاری از امور شروع می شود.

۳- انتقاد زیاد از طرف مقابل

انتقاد مداوم از شریک زندگی خود راهی سریع برای از بین بردن احساسات عاشقانه است. سرزنش و انتقاد را با عشق و درک جایگزین کنید. هر کس در مورد انتقاد نقطه نقص خود را نشان می دهد ، بنابراین اگر همسرتان درخواست جدایی کند ، نباید تعجب کنید. “خشن بودن یا قضاوت کردن می تواند باعث شکست ازدواج شود.  

ازدواج صحیح

در همین زمینه :

دوره زوج درمانی

دوره مدیریت رابطه عاطفی

۴- داشتن بیماری روان

اعتیاد درمان نشده و بیماری روحی می تواند منجر به رشد ناامیدی در رابطه و همچنین خرابی تدریجی ارتباط شود. یکی از دلایل مشکلات روابط ، اعتیاد به رابطه جنسی است. افسردگی و ADHD تشخیص داده نشده نیز می تواند فشار دیگری را بر روابط سالم ایجاد کند. به همین دلیل اگر شما و همسرتان در برقراری ارتباط جدی مشکل دارید ، صحبت با یک متخصص روان مفید است.

۵- نداشتن رابطه جنسی خوب

بیشتر زوجین از طریق رابطه جنسی با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند ، شارژ می کنند و عشق خود را به یکدیگر ابراز می کنند. وقتی رابطه جنسی رضایت بخش ، نادر و یا وجود نداشته باشد ، مشکلاتی بوجود می آیند. و این مشکلات می تواند به شکل امور خارج از ازدواج یا عاطفی ، فاصله گرفتن و عصبانیت باشد.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده + یک =

برای دانلود رایگان دوره ها کلیک کنید
close-link
دوست داری تو چه زمینه ای رشد کنی؟عزت نفس -فن بیان - موفقیت (کلیک کن)
+