موبایل و اینترنت در نگاه به سرعت پیشرفت جوامع

0
دلیل اختراع تلفن موبایل و اینترنت نیاز جوامع پیشرفته به سرعت و آسانی بیشتر ارتباط بین افرادی بود که مشغول انجام کارهای مفیدی از جمله تجارت و ارائه خدمات به جامعه بودند.از طرفی دیگر تلفن موبایل و سرویس اینترنت دو ابزاری بودند که به اشاعه علوم و دسترسی آسانتر به منابع اطلاعاتی و علمی کاربردی، کمک شایان و چشمگیری میکردند.

به عبارتی دیگر در جوامع پیشرفته، اول نیاز به سرعت و سهولت دسترسی به منابع علمی و فرهنگی و اجتماعیِ بیشتر بوجود امد و سپس برای رفع آن نیازها ابزارهای مورد نیاز یعنی تلفن موبایل و اینترنت ساخته شد.

طبیعتا در کنار استفاده علمی و خدماتی از این دو ابزار، سو استفاده هایی ناچیز نیز درصدی از فرهنگ استفاده از این دو را در بر میگیرد.

اما در جوامع عقب افتاده و یا به اصطلاحِ سیاسی “در حال توسعه”، موبایل و اینترنت بدلیل فقدان نیاز های علمی کاربردی، تنها ابزاری برای سوء استفاده های تفریحی و مچگیرب و اتلاف وقت هستند که مبادرت به اشاعه اخبار روز و اکثرا غلط، حرف دهن، جوک، و مکالمات بی فایده می کنند.

به بیانی دیگر موبایل و اینترنت در کشورهای عقب افتاده تنها برای پز دادن و اتلاف وقت و گاها برای تسریع امور و اشاعه علم و سهولت ارتباط استفاده می شود. به همین دلیل نیز کشورهای عقب افتاده با وجود تکنولوژی ارتباطی پیشرفته، هرگز عقب ماندگی خود را جبران نخواهند کرد.

برای جبران عقب ماندگی، انسانها باید به مفید بودن و مفید زندگی کردن اعتقاد داشته و علم دوست و تسهیل کننده باشند.

Source: طب روان

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 2 =

برای دانلود رایگان دوره ها کلیک کنید
close-link
دوست داری تو چه زمینه ای رشد کنی؟عزت نفس -فن بیان - موفقیت (کلیک کن)
+