موفق شدن و موفق بودن

0
وقتی “موفق شدن” حس انسانیت به آدم میده، روز به چشم آدم روشنتر و انگیزه و انرژی آدم بیشتره و انسان احساس غنی بودن و رضایتی قلبی و عمقی داره که منجر به آرامش درون میشه

وقتی موفق شدن حس حیوانیت (پلیدی و بدذاتی) به آدم میده احساس کثیفی ی لذت بخشیه که نیاز به ارضای مداوم داره و هر چی بیشتر ارضائش میکنه احساس کثیف بودن بیشتر و سقوط بیشتری وجود آدم رو به آتش میکشه

ادم ها و جوامع براحتی و کاملا ناآگاهانه می تونند بدنبال پرورش حس انسانیت یا حیوانیت خودشون باشند.
آلمان در جنگ جهانی دوم با حس حیوانیت انتقام از اونهایی که شکستش داده بودند، خودش رو به ورطه نابودی کشید.
مرحوم دکتر مصدق در آتش انتقام از انگلیسی ها خود و کشور رو بار دیگر بدست استعمار و استثمار سپرد و نتونست برنامه ها و اهداف ملیش رو به پیش ببره.

آقای ترامپ با انتقام از رییس‌جمهور قبلی آقای اوباما خودش و همه رو در شرایط بسیار غامضی قرار داده که مثل همیشه منجر به نابودی خودش بشه.

نلسون ماندلا با وجود در زندان بودن به مدت سه دهه با زنده نگه داشتن حس انسانیش موفق شد افریقا رو از اپارتاید در بیاره.
مهاتما گاندی با ایستادگی بر حس انسان دوستیش هند رو از چنگال استعمار و استثمار انگلیس بیرون کشید تا امروز ابرقدرتی در اقتصاد منطقه ای و بزودی دنیا باشه.
و دوستی که نیمی از غذای خودش رو به سگی که در کنار جاده نگاهش میکرد داد تا بتونه خوابی پر از ارامش روح و روان رو در زیر سایه درخت بالای سرش داشته باشه.

انسانیت تنها سرمایه ایه که در اخرین نفس دست آدم رو میگیره و از وحشت مردن و رها کردن نجات میده و به آرامشی ابدی در طول حیات و بعدش هدایت میکنه.

دکتر نویری – تجارب بشری

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 3 =

برای دانلود رایگان دوره ها کلیک کنید
close-link