میان سالی و مشکلات رفتاری ناشی

0

میان سالی و مشکلات رفتاری ناشی

سن بالای ۵٠ سن تجربه و تفکر و تسهیل افکار و رفتار است. یعنی سنی است که بواسطه ان میان سالان با نیم قرن تجربه زندگی، و سرد و گرم روزگار قادرند زندگی خود واطرافیان را با آسانی بیشتر مدیریت و هدایت کنند.

اما واقعیت این نیست. بلکه واقعیت این است که بسیاری از میان سالان ما با ترسهای ناشی از سنین رو به پیری، تعصباتی که عمیق تر و سخت تر شده، و سطحی نگری هایی که هرگز در طول زمان و زندگی درمان نشده، نه تنها زندگی خود و اطرافیان را سامان و سهولتی نمی بخشند، بلکه بر سختی و عذاب آن نیز می افزایند.

این میان سالان همان هایی هستند که اهل جنگ و جدل و خودخوری میباشند. این میان سالان همان هایی هستند که بسیار برای اطرافیان زحمت می کشند اما هیچکس از آنها راضی نیست. این میان سالان، گوشی سنگین و ناشنوا برای اطرافیان اما زبانی تلخ و برنده و انتقاد گر دارند. آنها تنها صدای ذهن ناآرام خود را میشنوند و بس.

اینها همان هایی هستند که نه حیاتشان مایه آسایش و آرامش دیگران و نه مرگشان پایان عذاب تصمیمات و کوته نگری هایی است که تا گور با خود حمل کردند.

زندگی این میانسالان نا آگاه و متعصب در فداکاری بی حد، اضطراب بسیار، تلاش و کوشش دایم، بخشش های بیجا و سختگیری های نابهنگام، و جنگ و بحث با دیگران و اطرافیانشان طی و تمام می شود.

ای کاش لحظه ای به جایگاه و عمر مانده خود فکر میکردند و با گوش و دلی شنواتر و ترسی کمتر زندگی میکردند تا هم خودشان کمتر عذاب بکشند و هم کمتر عذاب بدهند

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده − 11 =

برای دانلود رایگان دوره ها کلیک کنید
close-link