نکته ای کلیدی در درمان فوبیا | ترس از گربه و …

1

یکی از مهمترین دلایل درمان ناپذیری بیماران مبتلا به فوبیا و وسواس، نپذیرفتن ناهنجار و بیمار بودن بینش و رفتار آنهاست.

افرادی فوبیک و وسواسی متاسفانه از پذیرش ناهنجار بودن رفتار خود سر باز میزنند و در عوض رفتاری بچه گانه و بدور از شأن، سن و موقعیت خود بخرج میدهند

در این پادکست به بررسی این عدم پذیرش پرداخته و با تحلیلی بر آن سعی بر رسیدن به نقطه درمان پذیری در بیماری وسواس و فوبیا خواهیم داشت.

☘️طب روان پیشرو در مهارت و درمان

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
1 نظر
  1. علیرضا می گوید

    من سی ساله فوبیا دارم و در این مدت تجارب و خاطرات جالبی دارم . یک بار به یک دکتر روانشناس مراجعه کردم که دفترش در طبقه ۵ بود و من هم از ارتفاع ترس شدید داشتم . به هر زحمتی بود خودم را رساندم و به دکتر گفتم :اقا من از ارتفاع میترسم و حتی از این طبقه شما هم ترس دارم . او برگشت و گفت : عزیزم طبقه ۵ که ترسی نداره . بنده خدا مونده بود که چرا من میترسم .خلاصه از او انکار و از من فقط احساس ترس شدید . با خودم گفتم کسی که مدعی درمان هست و همین اول کار نمیدونه ممکنه شخصی هم باشه که از طبقه ۵ بترسه به چه دردی میخوره ؟ بارها هم به روانپزشکان مراجعه کردم . بسیاری از آنها فوبیا را شوخی فرض میکنند . مثلا یک بار به یک روانپزشک در بیمارستان بهمن رفتم . او بعد از گرفتن فشار من گفت : شما به جای آنکه به فکر فوبیا باشی به فکر فشار خونت باش که اون خطر ناک تره . خلاصه حرفم اینه که سواره از پیاده خبر نداره . به جرات میتونم بگم اکثر روانپزشکان و روانشناسان تا زمانی که فقط به آنچه در کتابهای علمی و درسی خوندند بپردازند نمیتونند مشکل بیماران را حل کنند . یک پزشک یا روانشناس برای حل بیماری فوبیا باید بیمارش را درک کند و تنها راه درک او این است که خودش به این بیماری دچار شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 3 =

برای دانلود رایگان دوره ها کلیک کنید
close-link