پارانویا و بینش فردی

0
پارانویا یکی از بدترین بیماری هایی است که روان انسان را مورد تهدید قرار می دهد. متاسفانه مبتلایان به بیماری پارانویید در اکثر مواقع نه تنها از بیمار بودن خود با خبر نیستند بلکه اعتقاد محکمی به بیمار بودن دیگران و خصوصا جامعه اطراف خود دارند.
مبتلایان به بیماری پارانویید عمدتا افرادی بدبین و تک رو بوده و تنها به خود و نظرات و افراد مورد تایید خود در زندگی تکیه میکنند.

افراد پارانویید عمدتا روز خود را در رنج زندگی میکنند و از گذشته و آینده خود در عذاب هستند. ولی هرگز به ذهن این افراد خطور نمیکند که این طرز زندگی روزانه غیر عادی بوده و ممکن است به نوعی اختلال دچار باشند.
اختلالی که این افراد به آن دچار می باشند داشتن بینشی مریض و تربیتی نا سالم است که موجب ناتوانی این افراد و هدر رفتن استعدادها و نبوغی می باشد که عمدتا افراد پارانویید آن را دارا می باشند.

ضعف بینش و عدم توانایی در تمایز و الویت بندی مسائل همواره باعث هرز رفتن قوای فکری، پیش بینی و پیش دستی های رنج آور و در نهایت درگیری با اطرافیان و نزدیکان میگردد.

بینش مریض می تواند براحتی نه تنها زندگی فرد را تباه کرده و وی را فردی منزوی و ظاهر ساز سازد بلکه باعث بروز انواع بیماری های جسمی و خصوصا التهابات مفصلی و گوارشی بدلیل اضطراب می شود.
خوشبختانه آموزش و مشاوره در هر سنی قادر به تصحیح بینش بیمارگونه بوده و می تواند فرد را از جهنمی که خود خویش را به آن محکوم کرده نجات بخشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده − 6 =