افزایش انگیزه – هنر عشق ورزیدن

0

افزایش انگیزه – هنر عشق ورزیدن

 

میزان سلامت جسمانی و روانی کودک بسته به ارتباطی است که خانواده با وی دارد و تا چه حد تلاش می‌کند نیازهای او را برآورده سازد. اما فقط مساله به همین جا ختم نمی شود بلکه اهمیت دادن و توجه والدین به یکدیگر نیز از عوامل موثر بر رشد و سلامت روان کودک و الگویی برای رفتار اجتمای وی در آینده است و …….

نوزاد در خانواده به دنیا می‌آید و اولین تعاملات خود را با محیط آغاز می‌کند. در این کانون اولیه اولین تأثیر و تأثرات متقابل آغاز می‌شود و کودک کم کم در فرآیند رشد و اجتماعی قرار می‌گیرد. میزان سلامت جسمانی و روانی کودک بسته به ارتباطی است که خانواده با وی دارد و تا چه حد تلاش می‌کند نیازهای او را برآورده سازد. اما فقط مساله به همین جا ختم نمی شود بلکه اهمیت دادن و توجه والدین به یکدیگر نیز از عوامل موثر بر رشد و سلامت روان کودک و الگویی برای رفتار اجتمای وی در آینده است.

گاهی والدین آنقدر سرگرم رفع نیازها و احتیاجات فرزندانشان می شوند که تعامل و روابط خودشان هر روز محدودتر شده و مشکلات تا جایی پیش می رود که زن و مرد دایما بر سر مسایل فرزندان خود در حال مشاجره و جر و بحث هستند. شاید این مسئله جزئی از زندگی خانوادگی باشد، اما باید پذیرفت به مرور زمان سبب کمرنگ شدن عشق و علاقه زوجین به همدیگر و دور شدن آنان از هم خواهد شد.

درست است که فرزندان نیاز به حمایت همه جانبه والدین دارند، اما نباید فراموش کرد پدر و مادر شاد می توانند فرزندانی شاد و موفق داشته باشند و مشاجره های خانوادگی بر سر فرزندان، نه فقط به فرزندان کمکی نمی کند، بلکه منجر به مشکلات روحی و روانی بسیاری برای آنان می شود.

زمانی که فرزندان خانواده ای از حمایت و عشق دو طرفه والدین شان نسبت به یکدیگر اطمینان داشته باشند، با تکیه بر آن ها می توانند روزهایی مملو از صمیمیت و شادی داشته باشند. تا جایی که تجربه ثابت کرده نیمی از موفقیت تحصیلی کودکان مرتبط با برخورداری از خانواده ای سالم و آرام است.

ابراز عشق در خانواده - افزایش انگیزه - هنر عشق ورزیدن

شخصیت یک فرد در دوران کودکی وی شکل می گیرد و شخصیت هر فردی در دوران کودکی تحت تاثیر و آموزش خانوادگی وی قرار دارد. بنابراین شکل گیری شخصیتی هر فرد با زندگی خانوادگی او رابطه مستقیم دارد. خانواده کمک می کند تا هر فردی از کودکی به خوبی و در امنیت رشد یافته و آموزش ببیند. بنابراین زندگی خانوادگی در تصمیمات و رفتارهای اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، اخلاقی و آموزشی هر شخص تاثیر بسیاری دارد.

هنگامی که محیط خانواده خوب و عاری از خشونت یا استرس باشد، رشد و شکوفایی هر شخص با آرامش همراه است و فرد در دوران زندگی خود خوشحال تر است. به همان صورت نیز مشکلات خانوادگی و فشارهای روانی فرد را دچار تنش ها و عوارض زیادی در زندگی اجتماعی اش می کند.

فردی که دارای مشکلات خانوادگی است در آینده دچار درگیری های شغلی، آموزشی و ارتباطی می شود. مقابله با شرایط بحرانی نیز تا حد زیادی به محیط پرورش هر شخص بستگی دارد. فردی که همواره در خانواده مورد تشویق قرار می گیرد و از تربیت درستی بهره می برد، دارای اعتماد به نفس بیش تری می شود و مسئولیت پذیر بار می آید.

 

لذا با این مقدمه به نظر می رسد برای داشتن انرژی بیشتر در برخورد با مشکلات و سختی های پرورش فرزندان، زن و مرد نیاز دارند با ترفندهای مختلف زمانی را به خودشان اختصاص بدهند.

منبع

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − 5 =

(30 ساعت دوره های رایگان روانشناسی و مهارت فردی)

برای دانلود رایگان دوره ها کلیک کنید
close-link
دوست داری تو چه زمینه ای رشد کنی؟عزت نفس -فن بیان - موفقیت (کلیک کن)
+