چالش های زندگی برای رد شدن هستند نه گیر کردن!

0

کلاس شناسایی و درمان ترس – چالش های زندگی

 

ما انسان‌ها می‌توانیم هر چالشی را پشت سر بگذاریم و به‌واسطه آن رشد کنیم. دقت داشته باشید که از عبارت برخی چالش های زندگی استفاده نکردم. زیرا در حقیقت انسان به‌گونه‌ای ساخته شده که می‌تواند با تمام مشکلات مقابله کند. به عبارت دیگر شما بزرگتر از چالش های زندگی هستید که سر راهتان قرار می‌گیرند.

اندکی به عبارت مقابل بیندیشید: «افکار شما تعیین کننده آن‌چه است که به دست می‌آورید.» با تامل در این جمله و پی‌بردن به حقیقت آن است که می‌توانید شاهد پیشرفت در زندگی خویش باشید. اگر می‌خواهید از شرایط سخت سربلند بیرون آیید باید ابتدا افکار خود را کنترل کنید. زیرا درک کنونی شما از شرایط است که باعث می‌شود تسلیم مشکلات شوید یا به آینده امیدوار باشید. اگر دائم به این موضوع فکر کنید که چرا اتفاقات بد برایتان رخ می‌دهد، مشکلات هیچ‌گاه تنهایتان نخواهند گذاشت.

اگر ذهنتان مدام حول افکار منفی بچرخد فرصتی نخواهید داشت تا خوبی‌ها را جذب کنید. پس اگر می‌خواهید زندگی بهتری داشته باشید افکار خود را به صورت آگاهانه کنترل کنید.

تاثیر افکار، در مواجه شدن با چالش های زندگی
در هر زمان، مخصوصا در مواجه با چالش‌های زندگی دنیا یک سوال از شما می‌پرسد؛ خود را چقدر و چه‌طور می‌شناسید؟ تصوری که از خودتان در ذهن می‌پرورانید همانی است که به آن تبدیل می‌شوید. زیرا انسان‌ها ماشین باورهای خویش هستند. بنابراین مراقب باشید که به خودتان چه‌طور می‌نگرید زیرا دیگران نیز شما را همان‌طور خواهند شناخت.

تاثیر افکار در چالش های زندگی
پس در مواجه با چالش های زندگی از خود بپرسید که چه کسی هستید. به این ترتیب شما وارد حالتی از آگاهی خواهید شد و می‌توانید با دیدی بازتر به مسائل بنگرید. در این سطح از آگاهی می‌توانید مشکلات را ریشه‌یابی کرده و بهتر با آن‌ها مقابله کنید. بسیاری افراد هیچ‌گاه این حس آگاهی را تجربه نمی‌کنند و اجازه می‌دهند تا افکار منفی در مقابل مشکلات ضعیفشان کند.

مهم نیست در زندگی با چه چالشی مواجه می‌شوید یا چه هدفی را دنبال می‌کنید. در هر صورت موفقیت شما در گرو ارزیابی است که در هر موقعیت از خود نشان می‌دهید. نتیجه اعمال شما با تصویری که از خودتان در سر دارید مشخص می‌شود. اگر در موقعیت دشواری تصور مثبتی از خود نداشتید، ابتدا تلاش کنید تا تفکر آگاهانه را آغاز کنید. هر اقدام دیگری غیر از این ممکن است منجر به نافرجامی شود.

روش مقابله با چالش های زندگی
همیشه به خاطر داشته باشید که قدرتی بی‌انتها در وجودتان قرار دارد. گاهی با صدای بلند این جمله را بگویید «من بزرگتر از چالش‌های زندگی هستم.» در هر موقعیت دشواری سعی کنید به چند سوال زیر پاسخ دهید.

در این موقعیت چه انتخاب‌های پیش رو دارم؟
اگر با خشم و استرس در این موقعیت رفتار کنم، چه عواقبی گریبان‌گیرم خواهند شد؟
چطور می‌توانم شرایط را به گونه‌ای تغییر دهم که برای تمام افراد درگیر نتیجه مثبتی داشته باشد؟
تصمیم من چه عواقب کوتاه مدت و بلند مدتی در پی خواهد داشت؟
این تصمیم چه تاثیری روی خانواده، دوستان و همکارانم خواهد داشت؟ \
از این شرایط چه پیامی از زندگی را می‌توانم بیاموزم؟
اگر عادت کنید تا در مواجه شدن با چالش های زندگی این روش را پیش‌گیرید، درمی‌یابید که این چالش‌ها هرچقدر هم که بزرگ باشند نمی‌توانند نیروی شما را تضعیف کنند.

رمز داشتن زندگی شاد و موفق
داشتن یک زندگی شاد و موفق بیشتر از آن‌ که در گرو شرایط باشد، به حالت ذهنی فرد برمی‌گردد. درواقع خود شما و افکارتان هستید که این موضوع را تعیین می‌کنید. بنابراین اگر آگاهانه افکار خود را کنترل کنید و آن‌ها را به سمت درستی جهت دهید کلید موفقیت را به دست خواهید آورد. نباید به نداشته‌های خود بیندیشید و افکارتان را روی مشکلات و سختی‌ها متمرکز کنید. بلکه باید انرژی و افکار خود را به سمت مثبت جهت دهید. همچنین باید با دیدی سرشار از عشق و خوشبینی به جهان اطرافتان بنگرید. اگر این روش را پیش گیرید در زمان کمی می‌توانید شاهد تغییرات مثبت در زندگی خود باشید. بنابراین برای داشتن یک زندگی شاد و موفق تنها کافی است به این باور برسید که قدرتی بی‌حد و مرز دارید.

 

بیشتر ببینید:
افزایش اعتماد به نفس با زبان بدن صحیح و درست

منبع

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 + هفت =

برای دانلود رایگان دوره ها کلیک کنید
close-link
دوست داری تو چه زمینه ای رشد کنی؟عزت نفس -فن بیان - موفقیت (کلیک کن)
+