کلاس کنترل ترس و فوبیا – نظر شرکت کنندگان ۳

0

همیشه این سوال برای من مطرح بود که اگر با مشکلی مواجه هستم چطور بدون پاک کردن صورت مسئله آن را به درستی حل کنم؟! و یا اینکه مسائل زندگی بهتر است به دست فراموشی سپرده شود و یا اینکه باید با آن جنگید؟!  بالاخره به یک نکته دست یافتم و آن اینکه وقتی پاسخ چیزی را نمیدانم بهتر است از متخصص آن مسئله راهنمایی بخواهم.

یکی از مسائل مهم زندگیم ترس بود و با شنیدن اینکه کلاسی وجود داره که ممکن است به من دید تازه‌ای بدهد، خوشحال شدم. با رفتن به این کلاس متوجه شدم که مسائله‌ای مانند ترس نه باید فراموش شود و نه باید با آن جنگید بلکه گزینه سومی هم وجود دارد و آن قبول مسئله و حل آن بدون تشویش است. این کلاس به من کمک کرد تا از مهارتهای بدست آورده در زندگیم برای رویارویی با ترس استفاده کنم و با آن به مبارزه نپردازم.

من متوجه شدم که انتخاب ترس من را فلج کرده و نمیگذارد تصمیم درست را بگیرم، انگار درونم صحبت میکند و من را به اشتباه می‌اندازد. به آن نباید اجازه صحبت بدهم و باید به شعور خودم متکی باشم، باید از مهارت‌هایم استفاده کنم، باید به خودم اطمینان کنم. و اکنون با نقطه نظر جدیدی به این مسئله نگاه میکنم و تمرین باعث می شود که هر لحظه بهتر و مطمئن تر در این راه قدم بردارم. از دکتر برای نشان دادن این بعد از زندگی بسیار سپاسگزارم.

بهتا از تهران

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 1 =

برای دانلود رایگان دوره ها کلیک کنید
close-link