۱۱ دلیل خیانت زناشویی و خیانت همسر

0

۱۱ دلیل خیانت زناشویی و خیانت همسر

در پادکست زیر میپردازیم به دلایل واقعی در توضیح علل خیانت زناشویی و تکرار آن ، مشروحی از مبحث گسترده خیانت زناشویی برای ایجاد بینشی کاربردی و رفتن به سمت رفتارها و تصمیماتی درست – دکتر نویری

 

دلایل زیادی برای خیانت همسر  وجود دارد. بیش از ۴۰٪ زوج های متاهل تحت تأثیر خیانت قرار دارند

عواملی مانند اختلالات شخصیتی و مسائل مربوط به دوران کودکی و همچنین فرصت هایی مانند شبکه های اجتماعی و مرزهای ضعیف می توانند در ایجاد خیانت نقش داشته باشند

اگر مردان از نظر جنسی راضی نباشند (به عنوان مثال ، اگر همسر آنها اغلب رابطه جنسی را رد می کند) ، این رد را قلباً قبول می کنند ، و این می تواند به راحتی احساس “دوست نداشتن” شود. در حقیقت ، مردان به دلیل احساس عدم امنیت بیشتر از زنان خیانت می کنند.

عوامل فردی که ممکن است احتمال خیانت را افزایش دهند عبارتند از:

اعتیاد: موارد سو abuse مصرف مواد ، اعتیاد به الکل ، مواد مخدر ، قمار یا موارد دیگر ، از عوامل خطر واضح هستند. به ویژه الکل می تواند از مهارها بکاهد به طوری که فردی که در هنگام هوشیاری قصد رابطه ندارد ، ممکن است از خط عبور کند.

 

در همین زمینه:

دوره زوج درمانی

دوره مدیریت رابطه عاطفی

سبک دلبستگی: برخی از سبک های دلبستگی مانند اجتناب از دلبستگی یا ناامنی دلبستگی و همچنین اختلالات صمیمیت نیز در رابطه با گرایش به خیانت مورد بررسی قرار گرفته اند. عزت نفس ضعیف و عدم اطمینان همچنین می تواند خطر رابطه را به عنوان راهی برای اثبات شایستگی افزایش دهد.

تروما در دوران کودکی: داشتن سابقه تروما در دوران کودکی (مانند سو abuse استفاده جسمی ، جنسی یا عاطفی یا بی توجهی) با احتمال بیشتری برای خیانت در فرد همراه است (اگر به این تروما نپرداخته باشد و مسائل حل نشده ای داشته باشد).

قرار گرفتن در معرض خیانت در دوران کودکی: تجربه قبلی همچنین می تواند خطر خیانت را افزایش دهد.  

بیماری روانی: برخی از بیماری های روانی ، مانند اختلال دو قطبی ، یک عامل خطر برای خیانت در ازدواج است.

منبع

بیشتر ببینید:
بوی بد واژن و بی میلی جنسی مردان | دلایل و درمان

 

۰/۵ (۰ Reviews)
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده + نوزده =

(30 ساعت دوره های رایگان روانشناسی و مهارت فردی)

برای دانلود رایگان دوره ها کلیک کنید
close-link
دوست داری تو چه زمینه ای رشد کنی؟عزت نفس -فن بیان - موفقیت (کلیک کن)
+