۳ قانون رشد صحیح بچه ها در طول زندگی

0

۳  قانون رشد صحیح بچه ها در طول رشد – دکتر نویری

تعطیلی ها ی طولانی و بچه های کلافه در خانه

قانون کار استراحت و تفریح

 

 

هر والدی آرزو می کند فرزندانشان سالم بمانند و از تمام توانایی های خود به ویژه از نظر جسمی برآورده شوند. درست است که ژنهای ما می توانند به میزان قابل توجهی روی قد فرزندان ما تأثیر بگذارند. با این حال ، کارهایی وجود دارد که می توانید برای بهینه سازی رشد فرزندان خود انجام دهید. بیایید نکات زیر را بررسی کنیم:

۱. عادتهای غذایی سالم

داشتن یک عادت سالم تغذیه عامل مهمی در رشد فرزندان ما است. بدن آنها برای بهینه سازی رشد آنها نیاز به تغذیه مناسب دارد. پروتئین در بهینه سازی قد کودکان بسیار مهم است و در بسیاری از منابع طبیعی مانند

تخم مرغ و لوبیای سویا یافت می شود. علاوه بر این ، شما همچنین باید اطمینان حاصل کنید که فرزندانتان میزان کافی ویتامین ها و مواد معدنی را از منابع طبیعی مانند اسفناج ، هویج ، انبه و سایر افراد دریافت می کنند.

 

۲. ورزش منظم

به غیر از جلوگیری از چاقی ، ورزش برای فرزندان شما بسیار مهم است زیرا به رشد عضلات آنها کمک می کند. انواع مختلفی از ورزش وجود دارد که شما و فرزندانتان می توانید انجام دهید تا به آنها در پیشرفت قد کمک کند ،

از جمله شنا ، یوگا و سایر فعالیتهای تفریحی. لازم نیست تمرینات پیچیده ای انجام دهید. یک تمرین گرمایش و کشش ساده در واقع می تواند به فرزندان شما در ساخت ستون فقرات و عضله کمک کند ، که در رشد آنها از آنها پشتیبانی خواهد کرد.

shutterstock 622450988 scaled - 3 قانون رشد صحیح بچه ها در طول زندگی

۳. خواب کافی

بدن کودکان در زمان خواب هورمونهای مختلفی تولید می کند که رشد آنها را پشتیبانی می کند. بنابراین ، لازم است که آنها هر شب خواب کافی داشته باشند. کودکان نوپا هر روز به ۱۱ تا ۱۱ ساعت خواب نیاز دارند در حالی که کودکان سن مدرسه روزانه ۱۰ تا ۱۱ ساعت نیاز دارند.

 

بیشتر ببینید:
علت افسردگی چیست، دلایل و علائم بیماری افسردگی

۴. ایجاد یک محیط مثبت
در چند سال اول تغییرات زیادی در بدن کودک ایجاد می شود. در این دوره والدین و اعضای خانواده باید اطمینان حاصل کنند که محیط پیرامون کودک خود شاد ، سرشار از تحریک ، راحت و مثبت است.

با فرزندتان ارتباط زیادی برقرار کنید. هرچه تعامل بیشتری داشته باشید ، مهارت های ارتباطی فرزندتان در آینده بهتر خواهد شد. تعامل فعال رشد ذهن کودک را تقویت می کند. این عمل باید ادامه یابد ، زیرا یک محیط مثبت و سالم برای رشد کودک شما بسیار ضروری است.

 

۵. فعالیت بدنی
از سن ۲ سالگی ، باید کودک خود را درگیر فعالیت های مختلف بدنی کنید. برای کودک در گروه سنی ۲-۵ سال ، کلاس های رقص و دویدن برخی از بهترین فعالیت ها است. طی ۶ تا ۱۲ سال ، دوچرخه سواری ، دویدن ، ورزش کردن برای رشد او ضروری است. اینها به او کمک می کنند تا از نظر جسمی رشد کند. اطمینان حاصل کنید که فرزند شما مشغول فعالیتهای خارج از برنامه درسی است که در مدرسه خود برگزار می کند.

اگر کودک یاد بگیرد که چگونه می تواند تعادل مناسب بین مطالعات و سایر فعالیت ها را در این مرحله حفظ کند ، پس به ما باور کنید ، او می تواند بعداً در زندگی شگفتی کند. وقتی کودک وارد سالهای نوجوانی می شود ، می تواند ورزش هایی مانند بسکتبال ، بدمینتون ، تنیس ، فوتبال و غیره را انجام دهد و مناسب بماند.

 

بیشتر ببینید:
شبكه هاي مجازي در ایجاد ناهنجاري های فرزندانمان مؤثرند؟

بنابراین ، اینها برخی از نکات بسیار مؤثر در زمینه فرزند پروری است که ممکن است در پیشرفت و رشد مناسب فرزندتان به شما کمک زیادی کند. ما امیدواریم که شما آنها را دنبال کنید و همچنین آنها را با دیگران به اشتراک بگذارید تا هرکدام بتوانید از این هک های ساده والدین بهره مند شوید.

۰/۵ (۰ Reviews)
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده − 13 =

(30 ساعت دوره های رایگان روانشناسی و مهارت فردی)

برای دانلود رایگان دوره ها کلیک کنید
close-link


50% تخفیف ویژه دوره فرزند پروری


کد تخفیف : farzand معتبر تا 24 ساعت آینده

(جلسه اول را رایگان دانلود کنید)

 
تهیه دوره فرزند پروری 
close-link
دوست داری تو چه زمینه ای رشد کنی؟عزت نفس -فن بیان - موفقیت (کلیک کن)
+