درمان ترس (فوبیا) و وسواس

0

۶ تکنیک فوق العاده برای درمان ترس | درمان فوبیا و وسواس

ترس: دشمن قسم خورده ای که دوست بسیاری از ما در زندگی و تصمیماتمان می باشد

ترس شناخته شده ترین حسی است که همه موجودات از جمله انسانها با خود دارند. با این وجود ترسیدن بدترین حسی است که میتواند فرد را با خود درگیر کرده و او را به واکنش هایی ناخوشایند و حتی زشت و بیمارگونه وادار کند. اگر چه همه ما با معایب و مضرات ترس آشناییم اما کمتر کسی قادر به چیره شدن بر ترس های خود بوده و میتواند در شرایط ترسناک و بحرانی خود را بدرستی مدیریت کند.

در این دوره اما با افزایش مهارتها و توان روانی خود به مهار ترس و بیماری های دیگری که همراه اختلال ترس وجود دارند رفته و با ترس به عنوان عاملی بازدارنده و کند کننده خداحافظی میکنیم.

توضیح دکتر نویری در مورد دوره درمان ترس و فوبیا:

گزیده ای از جلسه اول کلاس فوبیا ( تفاوت ترس و اضطراب)

 

منبع ترس بیرونی است و موضوع مشخصی داره. اما اضطراب منبع مشخصی نداره.

عواملی که باعث بروز اضطراب می شوند، مبهم و مجهول اند؛ ولی عوامل تشکیل دهنده ترس ، معلوم و آشکارند.

واکنش افراد در مواجهه با ترس ، مشخص و معلوم است. اما افراد در حالت اضطراب نمی دونند باید چیکار کنند.

میزان ترس ، معطوف به وضعیت محیط و عامل محرک است؛ ولی در اضطراب چنین وضعیتی مبهم است.

گزیده ای از جلسه دوم کلاس فوبیا:

مشاهده نمونه تدریس و  نظرات کاربران

جلسات زیر به صورت صوتی و مدت  کل دوره ۶ ساعت می باشد  –مدرس دکتر نویری

جلسهموضوعلینک خریدمبلغ
اول شناسایی انواع ترس و دلیل شیرین بودن خرید جلسه اول۵۵ هزار تومان
دومشناسایی و مدیریت ترس های آموخته شده خرید جلسه دوم۵۵ هزار تومان
سومشناسایی و مدیریت ترس های خود آموخته خرید جلسه سوم۵۵ هزار تومان
چهارمنحوه مواجه با بیماری های همپوشان با ترس خرید جلسه چهارم۵۵ هزار تومان
پنجمافزایش توان روانی در مدیریت و مهار خرید جلسه پنجم۵۵ هزار تومان
ششمتکنیک های منفی و مثبت در مدیریت و مهار ترس خرید جلسه ششم۵۵ هزار تومان
خرید کل جلسات فوق۳۳۰ هزار تومان
نکات تکمیلی برای خرید دوره های آنلاین روانشناسی: برای خرید تک جلسه ای روی دکمه بنفش و برای خرید کل دوره به صورت یک جا، روی دکمه قرمز کلیک کنید و بعد از آن وارد صفحه خرید می شوید و باید ایمیل و نام خود را وارد کنید که بعد از آن روی دکمه خرید کلیک می کنید و وارد صفحه شاپرک خواهید شد.سپس اطلاعات کارت خود را وارد کنید و بر روی تکمیل خرید کلیک کنید. بعد از زدن روی گزینه تکمیل خرید از صفحه خارج نشوید و منتظر بمانید تا خودکار لینک دانلود برای شما به نمایش داده شود.اگر در هنگام خرید با مشکلی مواجه شدید یا اینترنت شما قطع شد و…  اصلا نگران نباشید و از طریق صفحه تماس با ما به ما اطلاع دهید تا درکمتر از ۱۲ ساعت مشکل را برسی و حل کنیم.

نظرات شرکت کنندگان کلاس کنترل ترس و فوبیا 

 

نظر شرکت کنندگان ۳

سلام، پانزده سال را با دلهره و تشویش و اضطراب و ترس گذراندم. نمی توانستم برای زندگیم تصمیم بگیرم، بروم یا ادامه دهم؟ تمام مدت به پسرم و لطمه های روحی که ممکن بود از این جدایی پیدا کند، تامین مالی او، عکس العمل خانواده ام، دوستانم و شاید ترس از زندگی بدون او مرا قفل کرده بود. نمی دانستم چه باید بکنم.

ادامه مطلب

 

نظر شرکت کنندگان ۲

یکی از مسائل مهم زندگیم ترس بود و با شنیدن اینکه کلاسی وجود داره که ممکن است به من دید تازه‌ای بدهد، خوشحال شدم. با رفتن به این کلاس متوجه شدم که مسائله‌ای مانند ترس نه باید فراموش شود و نه باید با آن جنگید بلکه گزینه سومی هم وجود دارد و آن قبول مسئله و حل آن بدون تشویش است. این کلاس به من کمک کرد تا از مهارتهای بدست آورده در زندگیم برای رویارویی با ترس استفاده کنم و با آن به مبارزه نپردازم.

ادامه مطلب

نظر شرکت کننده ۱

سلام من نوشین هستم تا حدود ۲ سال پیش زندگی خوب و شادی داشتم. هنر خوندم ازدواج کردم و تقریبا همه چی نرمال بود. بعد از یه دوره که بهم فشار عصبی زیادی وارد شد دچار استرس شدیدی شدم به طوری که مدام میترسیدم از همه چیز از همه افراد: اشنا و غیر اشنا .

نمیتونستم از در خونه بیرون برم. هیچ جا نمیرفتم. تنهایی که به هیچ عنوان. گاهی با همسرم بیرون میرفتم که به ۵دقیقه هم نمیکشید و با استرس شدید و گریه برمیگشتم .حالم اصلا خوب نبود .از شدت استرس حتی دکتر هم نمیتونستم برم .دوران بسیار سختی بود .

ادامه مطلب

انواع ترس و فوبی های مزمن روانی

شاید به اندازه پدیده های موجود در دنیا ترس و فوبی های مزمن روانی وجود داشته باشد اما در اینجا به تعدادی از فوبی های شناخته شده اشاره خواهیم کرد.

– ترس از فضای باز یا اماکن عمومی (Agora Phobia):

در واقع ترس از مکان هایی که در آنجا انسانهای زیادی رفت و آمد می کنند و یا مجبورند در جایی به صورت صف و غیره قرار کیرند. در چنین شرایطی فرد فوبیک دچار ترس و اضطراب شدید می گردد. حتی گاهی اوقات ممکن است دچار حمله هراس (panic attack)گردند
ترس از حیوانات (zoo phobia):

شاید به اندازه تعداد حیوانات ترس وجود داشته باشد.مثلا” ممکن است در فرهنگ ما ترس از زرافه یا فوبی زرافه وجود نداشته باشد ولی در افریقا وجود داشته باشد. بطور کلی فوبی حشرات، پرندگان، سگ، گربه، سوسک و غیره

– ترس از جمع (social phobia):

به هر حال هر کسی به دلایل مختلف مثلا” کمبود اطلاعات، عدم تجربه کافی و شاید بدلیل نقص جسمانی مثل لکنت و یا عدم اعتماد به نفس در مورد چهره و زیبایی خود امکان دارد که در روبه رو شدن و مواجهه با جمع دچار ترس شده و خجالت بکشد. اما فوبی یا ترس از جمع حالتی است فراتر از اضطراب و خجالت معمولی. به عبارتی شخصی که دارای ترس از جمع است به حدی اضطراب و استرس بر او غلبه می کند که ترجیح می دهد که از حق خود بگذرد.

– و بسیاری از ترس های دیگر:
الف- نظیر ترس از بلندی (acro phobia)
ب- ترس از جاهای بسته (claustro phobia)
پ- ترس از هواپیما و پرواز (aero phobia)
ت- ترس از خون (hemo phobia)
ج- ترس از بیمارستان (hospital phobia)

چ-ترس از مرگ

خ- ترس از ارتفاع

د- ترس شبانه کودکان و بزرگسالان
و …..

 بخش هایی از تدریس دکتر نویری در دوره درمان ترس شدید:

کلاس کنترل و درمان فوبیا – ترس از سخنرانی

 

ترس از سخنرانی در جمع باعث می شود نتوانیم عملکرد خوب و مطلوبی را داشته باشیم، این ترس ها می تواند ناشی از علت های مختلفی باشد که در مقاله دلایل ترس از سخنرانی به تفصیل بیان کردیم.

از جمله: خاطرات بد گذشته، مسلط نبودن بر موضوع، نداشتن اطلاعات کافی، ترس از قضاوت شدن و…. را می‌توان اشاره کرد.

مغز ما واکنش تدافعی نسبت به مکان ها و کارهای ناشناخته از خود نشان می دهد. سخنرانی و صحبت در جمع نیز تا زمانی که برای مغز ما ناشناخته است، احساس خوبی را منتقل نخواهد کرد.

سخنرانی و صحبت در جمع دقیقاً از همین نوع واکنش ها است که ترس و اضطراب ما را به همراه دارد.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − 17 =

برای دانلود رایگان دوره ها کلیک کنید
close-link
دوست داری تو چه زمینه ای رشد کنی؟عزت نفس -فن بیان - موفقیت (کلیک کن)
+