صحبت های یک مصرف کننده ماری جوانا

1

صحبت های یک مصرف کننده ماری جوانا – دکتر نویری

 

آیا ماری جوانا اعتیاد آور است؟

بر خلاف باور و توجیه بسیاری که معتقد به اعتیاد آور بودن ماری جوانا نیستند، کشیدن سیگار، قلیان و پیپ مارجوانا کاملا اعتیاد آور می باشد. میزان این اعتیاد آوری خصوصا در سنین کمتر، بین ۲۵ تا ۵۰ درصد بیش از آنهایی است که در سنین بالاتر به مصرف این ماده روی می آورند. از دلایل اثبات اعتیاد آور بودن ماری جوانا همین بس که با فاصله افتادن در زمان کشیدن سیگار بعدی، فرد معتاد حالتی عصبی پیدا کرده، دچار بی خوابی، بی اشتهایی، و میل شدید به مصرف دارو های مسکن یا محرک پیدا می کند.

آیا معتادین به مصرف ماری جوانا اعتراف به مصرف خود می کنند؟

متاسفانه توجیهاتی که دال بر اعتیاد آور نبودن ماری جوانا در کنار خواص دارویی گسترده آن وجود دارد نشانگر مقاومت قابل پیش بینی افرادی است که وابسته به مصرف این گیاه روانگردان می باشند.

بیشتر ببینید:
ترس از ارتفاع و انواع ترس | علائم و درمان

در نتیجه قبول معتاد بودن و اعتیاد آور بودن این گیاه از طرف مصرف کنندگان آن فکری دور از ذهن اگر نه محال است. حس لذت، آرامش، و تمرکزی که مصرف این گیاه به مصرف کنندگان مداوم خود می دهد احساسی است غیر قابل جایگزینی و طبیعتا وابستگی شدیدی در فرد مبتلا به مصرف ایجاد کرده که ترک آنرا بسیار دشوار می سازد.

چه انذازه از مصرف مارجوانا اعتیاد محسوب میشود؟ آیا میزان خاصی برای تشخیص وجود دارد؟

متاسفانه واژه مصرف تفننی در کلیه جوامعی که به مصرف این گیاه مبتلا هستند وجود دارد که توجیه کننده معتاد نبودن فرد مصرف کننده است. اما حقیقت این است که حس بوجود آمده از مصرف ماری جوانا و دیگر مخدرها و روانگردانها، حسی است که بصورت طبیعی قادر به تولید آن نیستیم و در نتیجه وابسته به ادامه مصرف و تکرار آن حس های خارق العاده می شویم.

بعنوان مثال، وقتی برای اولین بار کوکایین در آمریکا عرضه شد ادعای فروشندگان و مصرف کنندگان آن این بود که کوکایین اعتیاد آور نیست. در حقیقت این مدعیان دروغ نمی گفتند. اعتیاد فیزیکی کوکایین در مقایسه با تریاک و مرفین بسیار ناچیز و قابل چشم پوشی بود. متاسفانه اعتیاد روانی کوکایین بود که ده ها برابر قوی تر از دو ماده مخدر دیگر بود.

بیشتر ببینید:
فواید و مضرات ماری جوانا | حقیقت و دروغ

ماری جوانا نیز مانند کوکایین اعتیاد فیزیکی اندکی دارد اما اعتیاد روانی آن قابل پیش بینی نیست و در عین حال هم بسیار بالاست. بنابراین اندازه معینی هم برای تشخیص اینکه آیا فرد به ماری جوانا وابسته شده یا نه وجود ندارد. آنچه که وجود دارد جرات و جسارت قلبی خود فرد است که اذعان کند آیا به مصرف ماری جوانا وابسته شده یا خیر.

۰/۵ (۰ Reviews)
ممکن است شما دوست داشته باشید
1 نظر
  1. alizade می گوید

    همه مواد مخدر خطر ناک است فرقی نمیکند چی باشد خطر خودکشی فسوردگی و فراموشی مشکلات جنسی و غیره غیره خواهشن شوخی نگرین خودم چند سال استفاده گردم کارم به جای کشیده بود یک روز ماری جوانا نمیکشیدم حوصله هچکسی رو نداشتم هچ انگیزه هچی بی حال زمان بسیار دیر میگذره

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 − 2 =

(30 ساعت دوره های رایگان روانشناسی و مهارت فردی)

برای دانلود رایگان دوره ها کلیک کنید
close-link
دوست داری تو چه زمینه ای رشد کنی؟عزت نفس -فن بیان - موفقیت (کلیک کن)
+