کابوس دیدن، وقتی کابوس ها رهایمان نمیکنند

0

کابوس دیدن، وقتی کابوس ها رهایمان نمیکنند

وقتی کابوس ها رهایمان نمیکنند باید چه کرد؟

کابوس های مکرر یا مکرر کابوسهایی متفا‌وت دیدن،  نشانه:

۱. ترس و اضطرابی درمان نشده از دوران کودکی
۲. زندگی کردن در شرایطی بحرانی طولانی
۳. ضعف های شخصیتی ای که دوست داریم از دیگران پنهان نگه داریم
۴. راز ها و اعمالی که از فاش شدن آنها میترسیم
۵. برنامه هایی که نمی توانیم به موفقیت برسانیم
۶. درماندگی و درجا زدنی است که نمی توانیم برطرف کنیم
۷. یا اثر مصرف مواد مخدر و محرک مانند الکل، مشتقات تریاک، ماری جوانا و شیشه می باشد

مغز در هر یک از این شرایط، پردازش های تصویری و احساسی ای می کند که کابوس نامیده می شوندبر طرف کردن شرایط یا کمک گرفتن از متخصصین روان برای برطرف کردن این شرایط، راهی صحیح برای پشت سر گذاشتن این کابوس هاست

کابوس جن و روح: ذهنی بسیار پریشان، شخصیتی گم شده و به ثمر نرسیده در تناسب سنی موجود، و یا درماندگی ناشی از زندگی است که به شرایط غلط شروع شده و همچنان در شرایطی غلط به پیش میرود

ac image kC15488788391K - کابوس دیدن، وقتی کابوس ها رهایمان نمیکنند

راه حل:

اگر شما هم معمولاً خواب بد می بینید، توصیه هایی برایتان داریم که میتواند به شما برای جلوگیری از آن کمک کند. با بررسی سطح استرستان شروع کنید. اگر می بینید که به خاطر فشار محیط کار، مشکلات خانوادگی یا از این قبیل، تحت استرس بسیار زیادی هستید، پس به دنبال راه هایی برای پایین آوردن آن باشید.

اگر یکی از عزیزانتان را از دست داده اید، سعی کنید در این مورد با یکی از دوستانتان دردودل کنید. اگر دوستی ندارید که با او احساس نزدیکی و صمیمیت کنید می توانید نزد روانشناس بروید. مطمئناً مشاور کمک بسیار زیادی به شما خواهد کرد.

سعی کنید برنامه خوابتان را منظم کنید و سر یک ساعت خاص به خواب بروید و سر یک ساعت خاص از خواب بیدار شوید. اگر عادت های بدی در خوابیدن داشته باشید، این مسئله وضعیت خواب شما را بر هم می زند و ممکن است موجب شود خواب های بدی ببینید.

از نگاه کردن فیلم های ترسناک یا خواندن کتاب های ترسناک قبل از خواب خودداری کنید چون ممکن است باعث شود خواب های بدی ببینید. خیلی افراد حتی بعد از خواب هم سعی می کنند بفهمند که چه دیده اند یا چه شنیده اند. اگر آخرین چیزی که دیده باشید یک فیلم ترسناک باشد، آنوقت ناخودآگاه شما در مورد آن فکر خواهد کرد و این موجب کابوس خواهد شد. سعی کنید شب ها فیلم های خنده دار و خوشایند تماشا کنید.

اگر در گذشته هیچوقت خواب بد نمی دیدید اما چند وقتی است که یک داروی تازه مصرف می کنید، این احتمال وجود دارد که مصرف آن دارو باعث شود که خواب بد ببینید. در این مورد حتماً با پزشکتان مشورت کنید و او را در جریان مشکلتان قرار دهید.

گفته می شود که برخی غذاهای خاص موجب دیدن خواب های بد می شوند. پس اگر می بینید که بعد از خوردن یک غذای خاص همیشه خواب بد می بینید، سعی کنید قبل از خواب آن غذا را استفاده نکنید. رعایت این توصیه ها به شما کمک می کند خواب بد نبینید. اما اگر باز هم حتی با رعایت این مسائل، خواب بد دیدید، حتماً باید با یک متخصص مشورت کنید.

خیلی وقت ها خواب های بد به خاطر یک مشکل حل نشده ای ایجاد می شود که نتوانسته اید با آن کنار بیایید. اگر فکر می کنید دلیل خواب های بد شبانه تان این است، راه حل آن خیلی ساده است، با ترس هایتان روبه رو شوید.

هر مشکل و مجادله ای که موجب آزار و اذیتتان می شود را حل کنید. سعی کنید به طریقی با هر موقعیت مشکل ساز کنار بیایید. این باعث می شود از آرامش خاطر بیشتری برخوردار شوید و بتوانید خواب بهتر و راحت تری داشته باشید.

اینکه بتوانید شب ها خواب های زیبا و خوشایند ببینید، یک توانایی اکتسابی است. تکنیک ها و روش های زیادی برای رسیدن به آن وجود دارد که می توانید یاد بگیرید.

۰/۵ (۰ Reviews)
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − هشت =

(30 ساعت دوره های رایگان روانشناسی و مهارت فردی)

برای دانلود رایگان دوره ها کلیک کنید
close-link
دوست داری تو چه زمینه ای رشد کنی؟عزت نفس -فن بیان - موفقیت (کلیک کن)
+