وسواس در روابط عاطفی

0

چرا رابطه عاطفی صحیح برای بیماران
وسواسی اثری به عکس دارد

🍂🍂دکتر نویری

روابط عاطفی پویا و صحیح یکی از توصیه شده ترین و مثبت ترین نکاتیست که روانشناسان به همه افراد تاکید میکنند.تاثیرات رشد دهنده، تسکین آور و آرامش بخش، و حمایت کننده رابطه عاطفی و جنسی صحیح بر هیچکس پوشیده نیست.
اما برای افراد مبتلا به وسواس حتی یک رابطه عاطفی صحیح نیز میتونه تبدیل به عاملی تشدید کننده در وسواس فرد باشه. چرا؟!

چون وسواس چهارچوبی غیر واقعی و غیر معقول در ذهن فرد مبتلا ایجاد میکنه و فرد رو وادار به تحمیل اون چهارچوب به ذهن و رفتتر و زندگی دیگران نیز میکنه.

حواشی رفتاری عادی آدمها برای وسواسی غیر قابل درک و غیر قبوله در نتیجه غالبا از دست دیگران و خصوصا شریک خود ناراضی، دلخور و منتقدانه رفتار میکنه.

ذره بین بیمارگونه یک وسواسی در زندگی عاطفی اش همچون تمرکز شعاع نور خورشید که بچه ها روی کاغذ و مورچه های بیچاره میندازند، موجب سوختن رابطه اش و فرصتهای عاطفی اش میشه و در طول زمان خودش با اطرافیانش و اطرافیانش با او طلاقی عاطفی میگیرند.

وسواسی هرگز در دنیای همیشه منفی خودش که چهارچوبی فولادین و تحمیل کننده داره متوجه این ضرر روانی به خودش و دیگران نمیشه و در نتیجه حتی در یک رابطه عاطفی صحیح، بی بهره از مواهب اون بدنبال ایرادی میکروسکپی برای رسیدن به ایده آلی مرضی و غیر ممکن میگرده.

رابطه عاطفی برای وسواسی که درمان نشده و ذهنی که از وسواس به بیرون پرورش پیدا نکرده نه تنها خوب و مفید نیست بلکه بسیار سنگین و آزاردهنده است

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 4 =