کلاس عزت نفس – بازخوردهای شرکت کنندگان ۲

0

باز خوردی بسیار ظریف و زیبا از یکی از شرکنندکان دوره های عزت نفس (بدون دخل و تصرف)

…………………………………………..
سلام جناب دکتر نویری

من میخواستم راجع به دوره عزت نفس که شرکت کرده ام و نتایج و آثاری که در نتیجه ی این کلاس بر رفتار من مشهود است بگویم.

یکی از بزرگترین فواید این کلاس برای من این بود که همیشه فکر می کردم هرچه مهربان تر باشی و هرچه خطاهای دیگران را بیشتر نادیده بگیری، آدم بهتر و جذابتری هستی، غافل از اینکه با هردفعه چشم پوشی بیجا روی خطای دیگران، به شدت دلگیر و ناراحت میشدم و این ناراحتی رو در خودم نگه میداشتم و پیش خودم میگفتم: اشکالی نداره، رفتار خوب من و سکوت و مهربانی من روزی فرد را متوجه خطایش میکند.

اما چندی بعد فهمیدم با این گذشت ها و به اصطلاح مهربانی ها، نه تنها محبوب تر نشدم بلکه دیگران این تصور را دارند که همیشه می توانند با رفتارشان خود را بزرگ و متفاوت و بالاتر جلوه دهند و از طرفی فکر کنند من توانایی خاصی در هیچ زمینه ای ندارم و فقط دختری مهربان و همیشه خوش اخلاق هستم.

من اغلب عادت داشتم بسیاری از توانایی ها را به زبان نمی آوردم تا جایی که وقتی میخواستم یک مورد را نام ببرم، از افراد مختلف این جواب رو شنیدم:” اوه! بابا مگه تو از این کارها هم بلد بودی؟” یا ” کِی این مهارت رو یاد گرفتی، مگه میشه؟”…. که من متوجه شدم به اصطلاح شکسته نفسی بیش از حد و فقط شنیدن و تایید کردن دیگران ریشه در پایین بودن عزت نفس من دارد.

الان با گذراندن دوره اول عزت نفس کاملا متوجه ام که باید رفتاری کرد تا در عین احترام متقابل به دیگران، خود را و ویژگی های مثبت خود را برجسته دید و از مهربانی های بیجا و افراطی پرهیز کرد…امیدوارم با گذراندن دوره های بعدی عزت نفس بتوانم خوب و سالم و بانشاط زندگی کنم.
با سپاس از تمام زحمات شما

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − 10 =

برای دانلود رایگان دوره ها کلیک کنید
close-link